Reklama

Podvodník připravil pojišťovny o více jak milion

Kriminalisté na Novojičínsku stíhají muže, který podvodem připravil pojišťovny o více jak milion korun. Tyto peníze získal fiktivním obchodem se zdravotními pomůckami.

Reklama

Fiktivní obchod provozoval 50ti letý muž jako jednatel společnosti z Novojičínska od roku 2009 až do roku 2013. Zdravotním pojišťovnám zasílal faktury na zdravotní pomůcky, které ovšem nikdy nebyly pojištěncům předepsány a danou společností vyrobeny. Faktury dokládal falešnými lékařskými poukazy.

“Policisté zjistili, že muž celkem v 62 případech připravil zdravotní pojišťovny o téměř milion 300 tisíc korun. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let. V daném případě není stíhán pouze jednatel společnosti, ale také firma jakožto právnická osoba,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Kriminalisté nevylučují, že škoda způsobená zdravotním pojišťovnám by se mohla v průběhu vyšetřování ještě navýšit.

“Případem se policisté začali zabývat z podnětu zdravotní pojišťovny, kterou kontaktoval  jeden z pojištěnců s tím, že ve výpisu mu poskytnuté zdravotní péče nalezl nesrovnalosti,” dodala policejní mluvčí.

Podle výpisu mu měla být vyrobena a předána zdravotnická pomůcka, o kterou ale nikdy nežádal, nepotřeboval ji a také ji nikdy neobdržel.

Pojišťovna, kterou tisková mluvčí nekonkretizovala, pak vlastní kontrolní činností zjistila, že se nejedná o ojedinělý případ a vše oznámila policii.

  Předmětem vyšetřování je také to, kde obviněný muž získal údaje pojištěnců a falešné lékařské poukazy.
  Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
  Nový Jičín
  od 40 000 Kč do 50 000 Kč

  Detail

  Brose CZ spol. s r.o.
  Nový Jičín
  od 16 600 Kč

  Detail

  AMAZE AGENCY s.r.o.
  Nový Jičín
  od 14 900 Kč do 25 000 Kč

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  Reklama

  PR články

  Dny NATO spolu s Radegastem

  Více PR článků
  Zavřít reklamu