Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesní divadlo v Novém Jičíně bude mít i po opravě přírodní ráz

Lesní divadlo v Novém Jičíně rozbourali škůdci v podobě náletových dřevin. Město se jej teď snaží opravit. Nejde ovšem o rekonstrukci, ale spíše o zakonzervování přirozenosti amfiteátru.

Kamenné divadlo v novojičínské lokalitě Skalky je spjato s prvopočátky města. Původně se zde těžil kámen. Přírodní amfiteátr tu vznikl v roce 1929, nicméně díky působení náletových dřevin se začal rozpadat.

“Jsou to takové práce, které jsou pouze záchovné, nebude se tady budovat nic nového, pouze se obnoví zídky, které už byly hodně porušené nebo už skoro zanikly,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Záměrem investice ve výši 300 tisíc korun tak není místo rekonstruovat, ale spíše udržet jeho podobu a přirozené kouzlo.

“Dovezli jsme asi dvacet procent nových kamenů do základ, aby se životnost navýšila. Na vrchní část, která je vzhledová, jsme použili původní kameny, které se očistily a použily se na tu zeď,” potvrdil Radim Randuška, majitel stavební firmy.

Práce mají trvat do konce srpna, nicméně zhotovitel stavby předpokládá, že místo návštěvníkům a turistům zpřístupní i dříve.

“Stromy, jak vidíte, už jsou momentálně trošičku prokácené. Tato oblast, jak už všichni místní vědí, byla napadena kůrovcem, takže se plánuje, že se tady udělá nová výsadba. Nepůjde už o jehličnaté stromy, ale spíše bukové tak, aby to místo dostalo zase ten lesní ráz, jak tomu bylo dříve,” dodal místostarosta.  

Největší kulturní akcí, která se zde koná, je Divadelní dílna. Lidé sem ale také přicházejí jen tak pocítit ducha tohoto trochu tajuplného místa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy