Letnímu kinu přálo počasí i návštěvníci

Filmoví nadšenci se i letos mohli v Novém Jičíně těšit z promítání pod širým nebem. Improvizovaný venkovní biograf otevřelo Kino Květen v zahradě Nového slunce.

Po uzavření areálu letního kina ve Smetanových sadech se ve městě ujalo promítání pod širým nebem v zahradě restaurace Nového slunce. Kino Květen pořídilo nafukovací plátno a postavením několika desítek setů dřevěných lavic vznikl v náhradím prostoru příjemný letní biograf. Letos nabídl devět filmových večerů.

“Letní kino poslední tři roky uskutečňujeme v areálu restaurace Nové Slunce, atmosféra je tady pod těmi stromy úžasná. Lidé si mohou koupit občerstvení, my jim tady připravíme lavičky nebo si mohou přinést deky a položit se do trávy a sledovat kino,” uvedla Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen Nový Jičín.

Připravit zahradu k promítání dokáží zaměstnanci a  brigádníci Kina Květen dá se říci během několika minut.

”Máme tu výhodu, že máme svůj projektor, svůj zvuk a plátno. My si jen půjčujeme lavičky a jsme tak sehraní, že jsme schopni během čtvrt hodiny být nachystáni a začít promítat,” potvrdila vedoucí kina.

Nejdelší čas tak zabere výběr filmů - aby nabídka uspokojila co nejširší možné divácké publikum.   

“My jsme omezeni tím, že promítáme pouze z DVD. Ale distributoři nám vycházejí vstříc v tom, že na léto nabízejí rozšířený seznam filmů na DVD. Samozřejmě, pokud bychom hráli z digitálu, mohli bychom hrát jakékoliv filmy, které právě vychází, ale to už je hodně finančně náročné. Ale myslím si, že když se podíváme na výběr filmů, jsou to v podstatě všechno letošní snímky, nicméně tady jde opravdu především o tu atmosféru,” dodala Kateřina Novotná.

V nabídce letního kina byly české filmy, například Tátova volha, a ze zahraniční produkce Jumanjie, Black Panther nebo animovaný snímek Coco, které přilákal téměř 400 platících diváků.  
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 20.09. 20:29
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MPM -QUALITY v.o.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků