Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letnímu kinu přálo počasí i návštěvníci

Filmoví nadšenci se i letos mohli v Novém Jičíně těšit z promítání pod širým nebem. Improvizovaný venkovní biograf otevřelo Kino Květen v zahradě Nového slunce.

Po uzavření areálu letního kina ve Smetanových sadech se ve městě ujalo promítání pod širým nebem v zahradě restaurace Nového slunce. Kino Květen pořídilo nafukovací plátno a postavením několika desítek setů dřevěných lavic vznikl v náhradím prostoru příjemný letní biograf. Letos nabídl devět filmových večerů.

“Letní kino poslední tři roky uskutečňujeme v areálu restaurace Nové Slunce, atmosféra je tady pod těmi stromy úžasná. Lidé si mohou koupit občerstvení, my jim tady připravíme lavičky nebo si mohou přinést deky a položit se do trávy a sledovat kino,” uvedla Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen Nový Jičín.

Připravit zahradu k promítání dokáží zaměstnanci a  brigádníci Kina Květen dá se říci během několika minut.

”Máme tu výhodu, že máme svůj projektor, svůj zvuk a plátno. My si jen půjčujeme lavičky a jsme tak sehraní, že jsme schopni během čtvrt hodiny být nachystáni a začít promítat,” potvrdila vedoucí kina.

Nejdelší čas tak zabere výběr filmů - aby nabídka uspokojila co nejširší možné divácké publikum.   

“My jsme omezeni tím, že promítáme pouze z DVD. Ale distributoři nám vycházejí vstříc v tom, že na léto nabízejí rozšířený seznam filmů na DVD. Samozřejmě, pokud bychom hráli z digitálu, mohli bychom hrát jakékoliv filmy, které právě vychází, ale to už je hodně finančně náročné. Ale myslím si, že když se podíváme na výběr filmů, jsou to v podstatě všechno letošní snímky, nicméně tady jde opravdu především o tu atmosféru,” dodala Kateřina Novotná.

V nabídce letního kina byly české filmy, například Tátova volha, a ze zahraniční produkce Jumanjie, Black Panther nebo animovaný snímek Coco, které přilákal téměř 400 platících diváků.  

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail