Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnost v Novém Jičíně připomene zlatá léta

Nový Jičín se připravuje na svou městskou slavnost. Ta připomene stoleté výročí vzniku Československa. Zároveň také oslaví zdejší cechy, výtvarné umělce a zlatá 20. a 30. léta.​


Už 25 let pořádá Nový Jičín jako svou nejprestižnější akci městskou slavnost. Vždy je propojena s významnými událostmi, lokálními i těmi na republikové úrovni. Ta letošní přenese město do období 20. a 30. let minulého století.

“Do období mladé první republiky,  kdy se Novojičíňané vzpamatovali z hrůz a strádání války, kdy se začali společensky stýkat, kdy se začali bavit,” poodkryl myšlenku Petr Orság, organizátor slavností.  

Obraz slavnosti dotvoří dobový jarmark  a kostýmové průvody. Program bude zaměřen i na rodiny, na ploše náměstí vyroste dětská zóna ve stylu Domu hrůzy.

“Další atrakcí slavností bude soutěž o nejoriginálnější kostým. Je určena pro děti do patnácti let. Budeme rádi, když se na výrobě kostýmu budou podílet děti, maminky a nebude z půjčovny,” sdělila Iva Pollaková, ředitelka MěKS Nový Jičín.  

Slavnost ve své další poloze také připomene výročí zdejších významných výtvarných umělců a cechy. O to se postarají i místní školská zařízení.

“Mateřské školky se pravidelně zapojují do městských slavností. Letošního roku to bude výstava prvorepubliková móda a cechy. Jejich práce jsou stabilně neskutečně krásné a kreativní,” ukázala výtvarná díla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Městská slavnost bude dvoudenní, proběhne 7. a 8. září. Její historické momenty doplní desítky kulturních vystoupení.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail