Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté zařadili do přípravy i soupeře z Rigy

Hokejisté zařadili do přípravy na novou sezonu i soupeře z Rigy. Mladí hráči z Lotyšska zavítali do Nového Jičína v rámci svých přípravných turnajů na severu Moravy.

Mladý tým HS Riga přijel do Nového Jičína na letní soustředění. Zdejší ledovou plochu  si vybral pro své tréninky před turnajem, který se konal v Ostravě. Novojičínské ačko tak získalo do přípravy atraktivního protivníka.

“Samozřejmě jsme tuto možnost přivítali, protože máme šanci vidět nové tréninkové metody, takže je to zajímavé  i pro naše trenéry. Ti kluci mají mezi 17 a 20 lety, ten náš mančaft není o moc starší,” potvrdil Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.

“Jsou to kluci v kategorii U18, pro nás je to velmi zajímavý soupeř, protože ti kluci jsou velmi rychlí. Proto jsme se dohodli na dvou přípravných utkáních,” uvedl Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín.

Hosty z Rigy Novojičínští dvakrát porazili. V přípravě dále odehráli se střídavým úspěchem dvě utkání proti Opavě, čeká je Púchov i tradiční rivalové z Kopřivnice a Valašského Meziříčí.

“Musím říct, že většina toho týmu zůstala pohromadě z loňského roku, což znamená naši místní a mladí kluci. Některá místa musíme zacelit, takže jsou tady někteří kluci na zkoušku, takže ještě bychom si chtěli dát asi týden na to, abychom měli tým pohromadě,” sdělil Macháček.

Nadcházející soutěž 2. ligy nabídne hráčsky i divácky zajímavé změny. V nové variantě se v nadstavbě budou vždy dvě skupiny prolínat. Novojičínští se tak utkají s týmy ze skupiny Jih.

“Přiznám se, že v tom máme trošku prsty a jsme za to rádi. Protože při představě, že bychom zase hráli v těch sedmi a čtyřikrát po sobě s Kopřivnicí a s Valmezem, už by to bylo neúnosné. Nevím, jestli by vůbec přišel nějaký divák. Ty mančafty jako je Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou hrají top té soutěže a byla by škoda s nimi nehrát. Samozřejmě i pro fanoušky je to zajímavé, Písek tady možná nebyl patnáct let, Tábor taky. Takže je to oživení a my to vítáme,” vysvětlil Milan Urban.    

“Model se změnil, myslím si, že ta soutěž bude kvalitnější a co se týče cíle, každý tým chce postoupit do play off, takže i my chceme postoupit do play off. Samozřejmě vnímáme sílu soupeře, ale chceme být co nejlépe připraveni a dělat našemu městu a klubu jenom čest,” uzavřel Macháček.

První mistrovský zápas odehrají hokejisté doma 12. září s Valašským Meziříčím.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail