Nový Jičín obnovuje strojový park technických služeb

Nový Jičín průběžně obnovuje strojový park technických služeb. Poslední investice ve výši několika milionů korun teď směřovala do odpadového hospodářství. Město pořídilo nový popelářský vůz.

Nekonečné množství komunálního odpadu sváží v Novém Jičíně čtyři automobily. Ulice křižují ve všech pracovních dnech. Postupně dosluhují, nejstarší má 11 let, a technické služby společně s radnicí vozový park obměňují.

“Tady tímto nahrazujeme staré 18 kubíkové auto, to nové pojme 21 kubíků odpadu. Toto je na běžný odpad z domácností, další starší dvě vozidla také a jedno je na bio,” uvedl Václav Bukovský, ředitel Technických služeb Nový Jičín.    

“Náš nový popelářský vůz je vybaven na velké kontejnery a samozřejmě je s ním možné nakládat i malé popelnice,” ukázal pracovník technických služeb.

Díky kamerám a dalším prvkům je nový vůz i bezpečnější.

“Musíme se připravovat na nové období, kd ypo roce 2024 bude zákaz skládkování. Proto i tento nový větší vůz, který do těch případných spaloven bude ten odpad vyvážet,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.   

Za poslední čtyři roky investovalo město do výměny strojového parku technických služeb přes 10 milionů korun. Nový svozový vůz stál 5,5 milionu korun.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 2:41
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků