Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá jídelna novojičínského Hotelu Praha se mění na dům kultury

Z bývalé jídelny u historického Hotelu Praha v Novém Jičíně bude kulturní dům. Přestavba teď začala rekonstrukcí vnějšího pláště. Město se tak do konce příštího roku dočká vlastního společenského sálu.

Betonová stavba bývalé jídelny a internátu stojící u historického Hotelu Praha v centra Nového Jičína je prázdná deset let. V těchto dnech začíná svou další životaschopnou etapu. Začala její přestavba na kulturní dům.  

“Ta přístavba k historickému Hotelu Praha byla hrozná, opravdu jsou to sedmdesátá léta, ale nešli jsme cestou, že bychom to zbourali. Ten sál tady jednoznačně chybí, takže to byl ten prvotní impuls,” sdělil  Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.   

“Nacházíme se ve druhém patře objektu, proti nám jsou čtyři nové pilíře, na kterých bude nová železobetonová deska, která bude tvořit podlahu malého sálu,” ukázal Jaromír Sládek, stavbyvedoucí.

Rozšířením další části se vytvoří prostor pro pódium hlavního sálu. Ten ve své kapacitě pojme až 350 sedících lidí. V přízemí bude restaurace, ve třetím patře zkušebny, zázemí pro vystupující a kanceláře. Konat se zde budou koncerty různých žánrů, plesy a konference. Podle impulsů veřejnosti by prostor mohl sloužit i k větším výstavám, třeba květin.

  “Bude to vlastně konečně kulturní společenský sál, který tady v Novém Jičíně léta chybí myslím si, že by se tady měla rozvinout celá škála novojičínské kultury,” uvedl Pavel Bártek (SZ), radní Nového Jičína.

Tato první fáze přestavby, která se týká zejména pláště budovy a střechy, skončí v zimě roku 2019. Na ni pak naváže druhá fáze - rekonstrukce interiéru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy