Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské kulturní středisko otevírá nové kurzy

Městské kulturní středisko otevře po prázdninách kurzy pro dospělé i děti. V nabídce je několik novinek. Například meditace pohybem nebo dramatické vyžití v divadle Fantazie.

Řadu let už městské kulturní středisko pořád jazykové kurzy, také letos na podzim otevře pro veřejnost lekce v pěti cizích jazycích. Po loňském úspěchu pak budou dále pokračovat kurz fotografování a výtvarný seminář Kresbou pro radost    

“Co se týče novinek, které jsme připravili, to je kurz Tchaj-ťi, který je u nás úplně poprvé, pak divadlo Fantazie, které sice v Novém Jičíně funguje delší dobu, ale teď to bude pod patronací kulturního střediska,” uvedla Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín.

Zatímco většina kurzů je určena dospělým, jeden, který je také novinkou, je speciálně pro děti od 7 do 11 let. Jeho název je “Něco to bude” a zabrousí do více uměleckých žánrů.

“Je to takový experiment, je to vlastně dramaticky, hudebně, pohybově, výtvarný kurz pro děti prvního stupně. Uvidíme, co tam lektorka s dětmi vytvoří. My ani dopředu nevíme, něco to prostě bude,” pousmála se Lenka Domitrová.   

Další kurzy jsou zaměřeny na ekonomiku - účetnictví a daně. Nechybí ani lekce hry na kytaru a vyučování znakového jazyka.

“Uzávěrka přihlášek je do konce září, první týden v říjnu se konají informativní schůzky. Kurzy se konají v Základní škole Komenského 66, Tchaj-ťi bude bývat na Staré poště,  a ještě máme nově zrekonstruovanou učebnu v knihovně, takže některé kurzy přesuneme tam,” informovala pracovnice kulturního střediska.

Většina účastníků různých kurzů je absolvuje pro svou vlastní seberealizaci. Nicméně výstupem z fotografických a výtvarných schůzek byly i veřejná prezentace - výstavy na Staré poště. A další, konkrétně opět z výtvarného kurzu, se chystá. Připomene právě 455 let existence renesanční budovy Stará pošta. Tato miniexpozice bude otevřena v den slavnosti 8. září v prostoru její kavárny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy