Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Betonová jídelna už se mění na dům kultury

Z bývalé jídelny u historického Hotelu Praha bude kulturní dům. Přestavba teď začala rekonstrukcí vnějšího pláště. Město se tak do konce příštího roku dočká vlastního společenského sálu.

Betonová stavba bývalé jídelny a internátu stojící u Hotelu Praha je prázdná deset let. V těchto dnech začíná svou další životaschopnou etapu. Začala její přestavba na kulturní dům.  

“Ta přístavba k historickému Hotelu Praha byla hrozná, opravdu jsou to sedmdesátá léta, ale nešli jsme cestou, že bychom to zbourali. Ten sál tady jednoznačně chybí, takže to byl ten prvotní impuls,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.   

“Nacházíme se ve druhém patře objektu, proti nám jsou čtyři nové pilíře, na kterých bude nová železobetonová deska, která bude tvořit podlahu malého sálu. Další čtyři pilíře vlevo budou tvořit podlahu pro nové jeviště velkého sálu,” ukázal Jaromír Sládek, stavbyvedoucí.

Ten ve své kapacitě pojme až 350 sedících lidí. Malý sál bude zázemím pro zhruba 70 ti členné publikum. V přízemí bude restaurace, ve třetím patře zkušebny, prostory pro vystupující a kanceláře pravděpodobného provozovatele - městského kulturního střediska.  Konat se zde budou koncerty různých žánrů, plesy a konference.

  

“Bude to vlastně konečně kulturní společenský sál, který tady v Novém Jičíně léta chybí myslím si, že by se tady měla rozvinout celá škála novojičínské kultury,” uvedl Pavel Bártek (SZ), radní Nového Jičína.

Jak dále Pavel Bártek uvedl, podle impulsů veřejnosti by prostor mohl sloužit i k větším výstavám.

“Určitě se dá očekávat, že tady najdou prostor i jiné organizace. Vím, že tady byl hlad po nějakých větších výstavách, třeba květin, jarních produktů nebo místo pro konání bleších trhů,” podotkl radní.

Současná první fáze přestavby, která se týká zejména pláště budovy, střechy a součástí jsou také bourací práce uvnitř, skončí v zimě roku 2019. Na ni pak naváže druhá fáze - rekonstrukce interiéru.

“Finančně se budeme pohybovat mezi 25 a 30 miliony korun. Tuto druhou etapu dáme do rozpočtu a je reálné, aby se interiér začal během jara budovat,” uzavřel starosta.  

Nový sál by měl být připraven na plesovou sezonu zimy 2019/2020. Co ještě není definitivní, to je barevné řešení fasády, které je vidět na vizualizaci. Červená barva se pravděpodobně změní.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail