Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci jsou zpátky v lavicích

Úderem pondělní osmé hodiny ráno začal dětem další školní rok. Dvě třídy nových prvňáčků přivítali například v Základní škole Komenského 68.

Ranní pozdrav si v pondělí 3. září v Základní škole Komenského 68 vyslechlo 570 žáků. Tedy  počet, který představuje naplněnou kapacitu budovy. Premiérový byl tento den pro 41 prvňáčků, kteří přišli do školy v doprovodu svých rodičů a dalších blízkých.

“Pro maminku jsou to velké pocity, protože z malého dítka, které nedávno chodilo do školky, už je velká slečna,” svěřila se jedna z maminek. “Je to jednou za život a když vidím, že to dítě se na to těšilo už půl roku dopředu, mělo aktovku, tak je to krásné,” přidal se další tatínek. “Vzhledem k tomu, že ve školce byl nejvyšší dítě z padesáti, takže nezbylo, než ho letos do té školy opravdu poslat,” pousmála se mainka sedmiletého Daniela.   

“Rodičům i prvňáčkům bych chtěla popřát, aby ten školní rok zahájili v klidu  a v pohodě, protože ten pohodový stav pro děti je to nejdůležitější,” apelovala Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

“Jsem rád, že jsme mohli dětem i učitelům dát nové dárečky, že se tady o prázdninách  investovalo přes šest milionů korun,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

 

Do všech městských škol letos v deseti prvních třídách přivítali téměř 260 nových školáků. Tento počet je v posledních letech stabilní.

“”My jsme rádi, že o novojičínské základní školy je stabilní zájem. Přivítali jsme děti zase do nově opravených základních škol. Pravidelně každý rok děláme četnou sadu udržbových a záchovných prací, ale také rekonstrukce tělocvičen a všech nezbytných výchovně vzdělávacích prostor,” doplnila Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Kromě základních škol zřízených městem je v Novém Jičíně také jedna soukromá. Škola Galaxie teď v září otevřela v prostorách na ulici Bohuslava Martinů už 5. ročník.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail