Školáci jsou zpátky v lavicích

Úderem pondělní osmé hodiny ráno začal dětem další školní rok. Dvě třídy nových prvňáčků přivítali například v Základní škole Komenského 68.

Ranní pozdrav si v pondělí 3. září v Základní škole Komenského 68 vyslechlo 570 žáků. Tedy  počet, který představuje naplněnou kapacitu budovy. Premiérový byl tento den pro 41 prvňáčků, kteří přišli do školy v doprovodu svých rodičů a dalších blízkých.

“Pro maminku jsou to velké pocity, protože z malého dítka, které nedávno chodilo do školky, už je velká slečna,” svěřila se jedna z maminek. “Je to jednou za život a když vidím, že to dítě se na to těšilo už půl roku dopředu, mělo aktovku, tak je to krásné,” přidal se další tatínek. “Vzhledem k tomu, že ve školce byl nejvyšší dítě z padesáti, takže nezbylo, než ho letos do té školy opravdu poslat,” pousmála se mainka sedmiletého Daniela.   

“Rodičům i prvňáčkům bych chtěla popřát, aby ten školní rok zahájili v klidu  a v pohodě, protože ten pohodový stav pro děti je to nejdůležitější,” apelovala Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

“Jsem rád, že jsme mohli dětem i učitelům dát nové dárečky, že se tady o prázdninách  investovalo přes šest milionů korun,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

 

Do všech městských škol letos v deseti prvních třídách přivítali téměř 260 nových školáků. Tento počet je v posledních letech stabilní.

“”My jsme rádi, že o novojičínské základní školy je stabilní zájem. Přivítali jsme děti zase do nově opravených základních škol. Pravidelně každý rok děláme četnou sadu udržbových a záchovných prací, ale také rekonstrukce tělocvičen a všech nezbytných výchovně vzdělávacích prostor,” doplnila Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Kromě základních škol zřízených městem je v Novém Jičíně také jedna soukromá. Škola Galaxie teď v září otevřela v prostorách na ulici Bohuslava Martinů už 5. ročník.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků