Sociální služby se v Novém Jičíně představily formou prožitku

Nový Jičín představil síť svých sociálních služeb. Na ploše náměstí si jejich fungování mohli lidé vyzkoušet formou vlastního prožitku. Ocitli se v kůži bezdomovce nebo starého člověka.

Oblek simulující problémy starých lidí - omezí pohyb, shrbí záda a připraví vás o zrak.  Vyzkoušet si ho mohli lidé, kteří se na novojičínské náměstí přišli podívat na Den sociálních služeb s prožitkem.

“Lidé tady na náměstí si zkusí prožít to, co cítí člověk s handicapem, jak se cítí osamělý senior, zkusí si aktivity v péči o dítě. podívá se, jak žije člověk bez domova,” uvedla Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Zájemci mohli prožít i jaké to je vyhrabat si oblečení v popelnici a ulehnout na karton.

“My tady máme aktivitu diskusního fóra komunitního plánování skupinky péče o rodinu. Kromě toho, že tady má každý svůj výstavní stánek, kde informuje o svých službách a zprostředkovává nějaký zážitek, tak tu máme i společnou aktivitu, což je toto velké malířské plátno,” ukázala Markéta Brožová, komunitní plánování, péče o rodinu.   

V rámci akce se prezentovalo více než 20 organizací, které na území města nabízejí okolo tří desítek sociálních, zdravotních a souvisejících služeb. Program formou praktických ukázek a workshopů měl pomoci lidem pochopit jejich fungování.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 2:22
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků