Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby se v Novém Jičíně představily formou prožitku

Nový Jičín představil síť svých sociálních služeb. Na ploše náměstí si jejich fungování mohli lidé vyzkoušet formou vlastního prožitku. Ocitli se v kůži bezdomovce nebo starého člověka.

Oblek simulující problémy starých lidí - omezí pohyb, shrbí záda a připraví vás o zrak.  Vyzkoušet si ho mohli lidé, kteří se na novojičínské náměstí přišli podívat na Den sociálních služeb s prožitkem.

“Lidé tady na náměstí si zkusí prožít to, co cítí člověk s handicapem, jak se cítí osamělý senior, zkusí si aktivity v péči o dítě. podívá se, jak žije člověk bez domova,” uvedla Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Zájemci mohli prožít i jaké to je vyhrabat si oblečení v popelnici a ulehnout na karton.

“My tady máme aktivitu diskusního fóra komunitního plánování skupinky péče o rodinu. Kromě toho, že tady má každý svůj výstavní stánek, kde informuje o svých službách a zprostředkovává nějaký zážitek, tak tu máme i společnou aktivitu, což je toto velké malířské plátno,” ukázala Markéta Brožová, komunitní plánování, péče o rodinu.   

V rámci akce se prezentovalo více než 20 organizací, které na území města nabízejí okolo tří desítek sociálních, zdravotních a souvisejících služeb. Program formou praktických ukázek a workshopů měl pomoci lidem pochopit jejich fungování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy