Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hra na misie zavedla děti na různé kontinenty

Charita Nový Jičín ve spolupráci s farností zorganizovala pro děti akci s názvem “Týden na misijích”. Účastníci se pomyslně přenesli na různé kontinenty a překonávali jejich typické nesnáze.

Pět dní a každý z nich strávily děti na jiném kontinentu. Takový průlet světem jim umožnila akce Týden na misijích. Pořadatelem byla zdejší charita ve spolupráci s římsko-katilickou farností.

“Hledáme v dětech to nejlepší, bych řekla. Odvahu, statečnost, prostě všechny vlastnosti misionářů, to znamená lidí, kteří se vydávají do cizího světa mezi neznámé lidi a musí tam obstát,” uvedla Markéta Brožová, spoluorganizátorka akce.    

Jeden den tak strávily děti doma v Evropě, druhý v Americe, pak přišla na řadu horká Afrika.  

“Kdy za náma přijel pravá černoch, bubnovali jsme, tancovali jsme a besedovali o nesnázích Afriky,” doplnila spolupořadatelka akce.

Následující program zavedl účastníky až do Austrálie. Podle zadání dne museli chytit v poušti obrovského hada a přenést ho na vzdálené místo. Hada v tomto případě nahradil jemný papír. Děti musely prokázat týmovou spolupráci a vynést ho z města až na Skalky, a to vcelku bez roztržení.

Další australskou výzvou byl rafting. Bouřlivé divoké vody zprostředkoval malý rybník v lokalitě Loučky.

“Mně se nejvíce líbilo pletení náramků, jak jsme pluli na vodě a přepadení,” svěřila se jedna z účastnic akce. “Hodně se mi líbili černoši, jak hráli na bubny, a stavění lodě,” přidal se malý kluk. “Je to tu super,” reagovala jedenáctiletá dívka.

Důležitou vlastností misionářů je odvaha a tu účastníci prezentovali během večerní stezky. odvahy. Následující závěrečný den byl věnován Asii.

“Navštíví nás pravá misionářka, která strávila v Asii několik let. Večer nás čeká závěrečná mše,” uzavřela Markéta Brožová.

Tam také rodičům prostřednictvím obří zeměkoule představili, kde všude byli a co zažili.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy