Hra na misie zavedla děti na různé kontinenty

Charita Nový Jičín ve spolupráci s farností zorganizovala pro děti akci s názvem “Týden na misijích”. Účastníci se pomyslně přenesli na různé kontinenty a překonávali jejich typické nesnáze.

Pět dní a každý z nich strávily děti na jiném kontinentu. Takový průlet světem jim umožnila akce Týden na misijích. Pořadatelem byla zdejší charita ve spolupráci s římsko-katilickou farností.

“Hledáme v dětech to nejlepší, bych řekla. Odvahu, statečnost, prostě všechny vlastnosti misionářů, to znamená lidí, kteří se vydávají do cizího světa mezi neznámé lidi a musí tam obstát,” uvedla Markéta Brožová, spoluorganizátorka akce.    

Jeden den tak strávily děti doma v Evropě, druhý v Americe, pak přišla na řadu horká Afrika.  

“Kdy za náma přijel pravá černoch, bubnovali jsme, tancovali jsme a besedovali o nesnázích Afriky,” doplnila spolupořadatelka akce.

Následující program zavedl účastníky až do Austrálie. Podle zadání dne museli chytit v poušti obrovského hada a přenést ho na vzdálené místo. Hada v tomto případě nahradil jemný papír. Děti musely prokázat týmovou spolupráci a vynést ho z města až na Skalky, a to vcelku bez roztržení.

Další australskou výzvou byl rafting. Bouřlivé divoké vody zprostředkoval malý rybník v lokalitě Loučky.

“Mně se nejvíce líbilo pletení náramků, jak jsme pluli na vodě a přepadení,” svěřila se jedna z účastnic akce. “Hodně se mi líbili černoši, jak hráli na bubny, a stavění lodě,” přidal se malý kluk. “Je to tu super,” reagovala jedenáctiletá dívka.

Důležitou vlastností misionářů je odvaha a tu účastníci prezentovali během večerní stezky. odvahy. Následující závěrečný den byl věnován Asii.

“Navštíví nás pravá misionářka, která strávila v Asii několik let. Večer nás čeká závěrečná mše,” uzavřela Markéta Brožová.

Tam také rodičům prostřednictvím obří zeměkoule představili, kde všude byli a co zažili.  
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 3:59
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků