Čtenáři mohou oznámkovat i novojičínskou knihovnu

Městská knihovna v Novém Jičíně, jako mnoho dalších v kraji, se připojila k celostátní akci “Kamarádka knihovna”. V rámci této soutěže mohou děti svou půjčovnu knih oznámkovat a vystavit ji vysvědčení.

Reklama

Projekt “Kamarádka knihovna” vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Soutěž umožňuje dětem do 15 let oznámkovat svou knihovnu, jako ve škole, a pomoci ji tak získat titul “Nejlepší knihovna”. Do soutěže se poprvé přihlásila i půjčovna v Novém Jičíně.  

“Mělo by tam být zahrnuto, jestli jsou spokojeni s tím, jak ta knihovna vypadá, jak má otevřeno, jestli je paní knihovnice hodná, jestli mají dostatek knížek, které si chtějí přečíst, jestli je ta knihovna dobře zásobena, jestli je to v místě, které jim vyhovuje a podobně,” vysvětlila Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

“Kdybych já měla oznámkovat knihovnu, tak bych ji dala milion hvězdiček a jedniček,”  sdělila svůj názor jedenáctiletá čtenářka.  “Je to tu opravdu dobré, jsem spokojený, že to tu v Novém Jičíně máme,” přidal se kamarád.

Děti mohou vysvědčení ozvláštnit obrázkem, i to může knihovně přinést plusové body. Součástí hodnocení budou i další kritéria, především výčet aktivit, které knihovna děla pro děti nadstandardně.

“Ty děti vedeme ke čtenářství od předškolního věku a snažíme se, aby jim ta láska ke knížkám zůstala,” doplnila knihovnice dětského oddělení.  

Hodnocení se týká pouze dětských oddělení a probíhá do 7. prosince. Pak se balíky vysvědčení odešlou do Národní knihovny. Výsledky budou známy, tak jako ve škole, v červnu 2019
Dokument Bufo Alvarius o nejsilnějším přírodním psychedeliku

Dnes 19:00 - 17:51
Nový Jičín, Bývalé Kino Tatra, Studénka

MORAVIA Stamping a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Město Fulnek
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu