Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chytit zloděje pomohly bezpečnostní kamery

Městský kamerový systém opět prokázal dobrou službu. Strážníci díky němu dopadli pachatele vloupání do rodinných domů, po kterých pátrala Policie České republiky.

Dvojice zlodějů se v Novém Jičíně vloupala  do rodinného domu krátce po půlnoci, měli ovšem smůlu, nebyl prázdný.

“Dva muži ve věku 21 a 24 let měli do domu vniknout přes okno, které bylo otevřeno na ventilaci. Krátce poté byli na místě vyrušeni majitelkou a utekli,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

 

Policie o vloupání informovala městské strážníky, předala jim popis pachatelů a obě policejní složky začaly po podezřelých mužích pátrat.

“Strážník, který obsluhoval kamerový systém, si asi po 40 minutách všimnul na jedné z kamer pohybu dvou osob, které měly podobné oblečení, jako byl popis. Vyslal hlídku na místo, ta muže zajistila do příjezdu Policie České republiky,” sdělil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

.

“V průběhu prověřování policisté zjistili, že se muži krátce předtím měli pokusit vloupat ještě do jednoho z rodinných domů v Novém Jičíně,” doplnila Darina Knižátková.

Ani jeden ze zlodějů nebyl z Nového Jičína, za podobnou kriminální činnost již byli oba v minulosti trestáni. Teď jim za dvě nepovedená vloupání hrozí až dva roky vězení.

“V letošním roce jsme takto předali Policii České republiky minimálně deset pachatelů a zhruba dvacet případů trestných činů jsme jim oznámili. Považuji to za úspěch, protože není vždy jednoduché někoho na kamerách najít a ještě v noci,” podotkl Jiří Klein.

Kamerový dohlížecí systém pomáhá strážníkům ve městě zhruba 18 let. V ulicích je rozmístěno

10 pevných kamer, dalších 8 je mobilních.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy