Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus otevírá více než stovku kroužků

Středisko volného času Fokus otevírá v tomto školním roce více než 100 zájmových kroužků. Nabídka je určena dětem od předškolního věku až po seniory.

Fokusáci uzavřeli sérii letních táborů a po prázdninách už na sebe upozornili účastní na prvorepublikové městské slavnosti. Teď postupně rozjíždí svou hlavní činnost - zájmové kroužky. Pro tento školní rok mohou zájemci vybírat z více než stovky aktivit.

“Očekáváme, že zájemců bude dosti, věříme, že se nám kapacitně podaří urvat rekord v tomto školním roce, zatím tomu vše nasvědčuje,” uvedl Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus.

Kapacita kroužků je dle druhu činnosti různá, v případě velkého počtu zájemců bude rozhodovat pořadí přijatých přihlášek, nicméně, jak ředitel Fokusu podotkl, budou se maximálně snažit všem vyhovět.

“Přivítáme rádi všechny ve věku od tří do 99 let. Už to není jen pro děti a mládež, ale vítáme tu také děti školkového věku a dospělé a také seniorky,” upřesnil ředitel Fokusu.

V nabídce zájmových aktivit Fokusu jsou aktuálně tři novinky. Jednou z nich je Nerf liga, tedy mezi dětmi oblíbená střelba z plastových zbraní. Kroužek je ve dvou věkových úrovních určen klukům a holkám od 6 do 18 let.

“Neboť funguje v kraji liga a rádi bychom se k ní připojili. Novinkou pro dospělé je cvičení Qi gong, cvičení pro rovnováhu těla a mysli a zároveň pro dospělé zamýšlíme otevřít moderní tance, takové taneční,” doplnil Michal Podžorný.   

Přihlášky lze podávat elektronicky prostřednictvím webových stránek Fokusu.

Kromě kroužků připravuje středisko volného času desítky dalších příležitostných akcí, během loňského školního roku to bylo na 90 aktivit. Letos už například proběhla Křída na Masarykově náměstí a na konec října organizují Fokusáci podzimní tábor, výjezdový a podle zájmu i příměstský.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy