Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba psího útulku v Bludovicích začala

Po sedmiletém plánování začala stavba psího útulku. Zařízení s kapacitou třiceti kotců bude stát v Bludovicích. Hotovo má být za půl roku.

Psí útulek začalo město stavět vedle bývalého vojenského opravárenského podniku v místní části Bludovice. Od původní myšlenky k realizaci uplynulo sedm let. Pozemek o rozloze dva a půl tisíce metrů čtverečních zakoupila radnice  již v roce 2013. A o rok později byla hotova projektová dokumentace. Se stavbou ale nesouhlasili majitelé sousedního pozemku, sérii odvolání a námitek zastavila mimo jiné protihluková stěna doplněná do projektu.

“Nakonec z té sumy, která byla uvažována kolem sedmi milionů korun v minulosti, jsem se právě kvůli té stěně a dalším podmínkám vyšplhali na deset milionů sedm set tisíc korun,”  uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V útulku bude 22 kotců sloužit běžnému provozu. Další budou vyčleněny pro příjem psů a  zvířata v karanténě. Boudy v kotcích budou vybaveny vnitřní temperací pro zimní období. Areál bude zásoben vodou z vlastní studny. Stavba má být hotova za půl roku. Správcem útulku se stane městská policie.  

“Až bude ten správný okamžik, vyhlásím výběrové řízení, pravděpodobně na dva pracovníky nebo pracovnice, kteří budou pracovat na zkrácený úvazek, aby se mohli střídat,” sdělil

Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Strážníci také ve městě zajišťují odchyt toulavých nebo ztracených psů. Ty, o které se nepřihlásí majitelé, teď vozí do útulku v Kopřivnici. Za tuto službu platí radnice 280 tisíc korun ročně.

“Odchytáváme zhruba 40 někdy i 60 psů za rok. Snažíme se co nejdříve vracet ty psy majitelům, pokud se to nepodaří, tak zhruba těch pětadvacet až třicet psů putuje do útulku,” dodal ředitel městské policie.

“V Kopřivnici kapacita nepostačuje, tak se ptají, zda by mohli využívat tu v Novém Jičíně, tak uvidíme, jak na tom budeme my. Nejprve musíme pokrýt naše potřeby, potom okolní obce a města,” podotkl starosta.

Provozní náklady nového útulku v Bludovicích by se měly pohybovat kolem půl milionu korun korun ročně. Město uvažuje, že by při volné kapacitě mohlo zařízení sloužit i jako psí hotel, a rovněž tak pokrývat část provozu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy