Reklama

Týden mobility rozpohyboval novojičínské náměstí

Do Týdne mobility se i letos zapojila řada měst a obcí Moravskoslezského kraje. Například v Novém Jičíně se v rámci této kampaně na podporu ekologické dopravy konal den plný pohybu.

Reklama

Nový Jičín se na podporu ekologické a sdílené dopravy rozhodl uvést do pohybu centrum města. Dopoledne bylo vyhrazeno dětem. Kdo chtěl, mohl si dát rozcvičku.

“Nový Jičín poměrně dobře naplňuje ideu udržitelné mobility už tím, že máme nově elektrobusy, máme Senior a baby taxi na elektrický pohon, máme také nové cyklopruhy, takže motivujeme lidi k tomu, aby používali více cyklodopravu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Na téma čisté a zdravé dopravy se město snaží upozorňovat už nejmladší generace.

“Já jsem ujel na kole dvacet kilometrů,” řekl hrdě osmiletý chlapec. “Já jsem jela s taťkou dva kilometry do práce,” přidala se vedle stojící dívka. “Jel jsem vlakem na Slovensko,” zavzpomínal jejich spolužák.

Letošní téma Týdne mobility “Kombinuj a jeď” má zároveň podpořit myšlenku volby různých dopravních prostředků. Současně ale také upozorňuje na bezpečnost při jejich využití.  

“Dětem připomínáme, že mají dbát na svou bezpečnost. Mají nakole, koloběžci a při jiném sportovním vybavení používat přilby,” sdělila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Připomínáme to obligátní, že je potřeba být viděn. Takže doplňky reflexního charakteru na batohu, na končetinách tak, abychom pro řidiče byli viditelní,” podotkl Pavel Rakus, koordinátor Besip pro MS kraj.

V rámci Týdne mobility lze také udělat další dobrou věc - odevzdat na separačním dvoře Kolo pro Afriku. Poslouží dětem v Gambii k cestě do školy.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu