Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Týden mobility rozpohyboval novojičínské náměstí

Do Týdne mobility se i letos zapojila řada měst a obcí Moravskoslezského kraje. Například v Novém Jičíně se v rámci této kampaně na podporu ekologické dopravy konal den plný pohybu.

Nový Jičín se na podporu ekologické a sdílené dopravy rozhodl uvést do pohybu centrum města. Dopoledne bylo vyhrazeno dětem. Kdo chtěl, mohl si dát rozcvičku.

“Nový Jičín poměrně dobře naplňuje ideu udržitelné mobility už tím, že máme nově elektrobusy, máme Senior a baby taxi na elektrický pohon, máme také nové cyklopruhy, takže motivujeme lidi k tomu, aby používali více cyklodopravu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Na téma čisté a zdravé dopravy se město snaží upozorňovat už nejmladší generace.

“Já jsem ujel na kole dvacet kilometrů,” řekl hrdě osmiletý chlapec. “Já jsem jela s taťkou dva kilometry do práce,” přidala se vedle stojící dívka. “Jel jsem vlakem na Slovensko,” zavzpomínal jejich spolužák.

Letošní téma Týdne mobility “Kombinuj a jeď” má zároveň podpořit myšlenku volby různých dopravních prostředků. Současně ale také upozorňuje na bezpečnost při jejich využití.  

“Dětem připomínáme, že mají dbát na svou bezpečnost. Mají nakole, koloběžci a při jiném sportovním vybavení používat přilby,” sdělila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Připomínáme to obligátní, že je potřeba být viděn. Takže doplňky reflexního charakteru na batohu, na končetinách tak, abychom pro řidiče byli viditelní,” podotkl Pavel Rakus, koordinátor Besip pro MS kraj.

V rámci Týdne mobility lze také udělat další dobrou věc - odevzdat na separačním dvoře Kolo pro Afriku. Poslouží dětem v Gambii k cestě do školy.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail