Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den mobility podpořil pohyb a udržitelnou dopravu

Zdravé město Nový Jičín se i letos zapojilo do Týdne mobility. V rámci této kampaně na podporu ekologické a inteligentní dopravy se konal den plný pohybu.

Nový Jičín se na podporu ekologické a sdílené dopravy rozhodl uvést do pohybu centrum města. Dopoledne bylo vyhrazeno dětem. Kdo chtěl, mohl si dát rozcvičku.

“Nový Jičín poměrně dobře naplňuje ideu udržitelné mobility už tím, že máme nově elektrobusy, máme Senior a baby taxi na elektrický pohon, máme také nové cyklopruhy, takže motivujeme lidi k tomu, aby používali více cyklodopravu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Na téma čisté a zdravé dopravy se město snaží upozorňovat už nejmladší generace.

“Já jsem ujel na kole dvacet kilometrů,” řekl hrdě osmiletý chlapec. “Já jsem jela s taťkou dva kilometry do práce,” přidala se vedle stojící dívka. “Jel jsem vlakem na Slovensko,” zavzpomínal jejich spolužák.

“Připravili jsme si pro děti připravili pohyb. takže jsme pro každou základní nebo mateřskou školu připravili zvířecí rozcvičku a nakonec jsme se proměnili v indiány. dětem se to moc líbilo. myslím si, že je pohyb baví,” řekla  Zuzana Rosová, Mozaika rodinné centrum Nový Jičín.

“I my se snažíme podpořit pohybovou aktivitu dětí, dnes jsme zvolili takový netradiční dopravní prostředek, kterým je kruh. děti se jej snaží roztočit pomocí pohybu,” ukázala  Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Letošní téma Týdne mobility “Kombinuj a jeď” má zároveň podpořit myšlenku volby různých dopravních prostředků. Současně ale také upozorňuje na bezpečnost při jejich využití.  

“Dětem připomínáme, že mají dbát na svou bezpečnost. Mají nakole, koloběžci a při jiném sportovním vybavení používat přilby,” sdělila ILONA MAJOROŠOVÁ, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Připomínáme to obligátní, že je potřeba být viděn. Takže doplňky reflexního charakteru na batohu, na končetinách tak, abychom pro řidiče byli viditelní,” podotkl Pavel Rakus, koordinátor Besip pro MS kraj.

V rámci Týdne mobility také lidé odevzdávali na separačním dvoře stará a nepotřebná kola. Věnována budou do africké Gambie dětem na cestu do školy.

Další aktivitou byla už přímo sportovní disciplína - podzimní jízda na cyklostezce Koleje.

Nahlásit chybu