Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Discgolfista z Nového Jičína je mistrem Evropy

Bohdan Bílek z Nového Jičína je mistrem Evropy v discgolfu. Zlato vybojoval na šampionátu v Chorvatsku. Je to navíc historicky první česká medaile na turnaji tohoto formátu. Teď čeká mladého závodníka prestižní turnaj ve Spojených státech.

Česká republika vyslala na mistrovství Evropy v discgolfu do Chorvatska 8 reprezentantů, tři z nich jsou z novojičínského klubu Moravian Gators, který je kolébkou tohoto sportu u nás. A právě Novojičíňák, osmnáctiletý Bohdan Bílek, vybojoval zlatou medaili. Porazil favorizované Finy, Němce i Estonce.  

“Já jsem měl cíl umístit se do první čtyřky, ale určitě to nebyla jasná záležitost. To, že můžu vyhrát, jsem si začal uvědomovat až tak nějak ke konci,” uvedl Bohdan Bílek, discgolfový klub Moravian Gators Nový Jičín.  

Zisk titulu teď otevírá mladému závodníkovi cestu na discgolfový vrchol.

“Bohdan, co je nejdůležitější, se dostane na nejprestižnější turnaj v discgolfu na mistrovství  USA. Odlétá hned v pondělí ráno,” potvrdil Kryštof Novák, předseda discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín.

“Ještě tomu pořádně nemohu uvěřit, nervozita tam také bude, až tam přímo nastoupím,” dodal čerstvá discgolfový mistr Evropy.

Bohdan Bílek už je také trojnásobným mistrem střední Evropy,  nicméně dosud se mu nikdy nepodařilo vyhrát Mistrovství České republiky. Šanci má tento víkend, kdy se domácí šampionát koná právě v Novém Jičíně. Pořádající klub očekává až 120 účastníků.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy