Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snoubenci se do obřadní síně vrátí za půl roku

V obřadní síni na radnici si řeknou své ano desítky párů snoubenců ročně. Na půl roku teď ale musí počítat s náhradními prostory. Padesát let stará síň prochází rekonstrukcí.

Obřadní síň v budově radnice čeká změna designu. Vybavení prostor je zastaralé a již neplní reprezentativní úlohu.

“Pokud jde o obřadní síň, ta změní svou vizáž po více než padesáti letech. Původní podoba pochází z roku 1967,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Město oslovilo tři architektonická studia, zvítězil zdejší rodák působící v Praze Martin Rosa, který projekt zpracoval ve spolupráci s Alicí Svobodovou. Rekonstrukce síně vyjde na více než 5 milionů korun.

“Mým hlavním záměrem bylo celkově ten prostor vyčistit a  sjednotit a zároveň doplnit o několik nových prvků,” vysvětlil Martin Rosa, architekt, autor projektu.

Nový design bude ale částečně ctít i některé původní elementy prostoru, například mosazné lustry z 60. let.

Zato dnešní mramorová podlaha půjde pryč.  

“Tu jsme se rozhodli nahradit za dřevěnou podlahu, která ten prostor krásně sjednotí a zateplí a dá mu takovou trochu vznešenost,” dodal autor projektu.

Tyto propojené kruhy podle autora projektu mají symbolizovat sňatek. Objeví se také na dominantě celého prostoru - na pultu oddávajícího a například i v podobě nových madel dveří.

“Stavební práce by v těchto prostorách měly skončit v únoru 2019. Do té doby budou svatební obřady probíhat v náhradních prostorách v aule radnice. Snoubenci jsou na tuto skutečnost upozorňováni a děkujeme jim za projevenou toleranci a pochopení,” podotkla tisková mluvčí radnice.

Po úpravách a modernizaci bude tento prostor sloužit nejen pro uzavírání manželství, ale  také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve.

Hodnotící komise složená mimo jiné z památkářů a architektů nakonec vybrala projekt Martina Rosy.

Po úpravách a modernizaci bude tento prostor sloužit také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy