Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snoubenci se do obřadní síně vrátí za půl roku

V obřadní síni na radnici si řeknou své ano desítky párů snoubenců ročně. Na půl roku teď ale musí počítat s náhradními prostory. Padesát let stará síň prochází rekonstrukcí.

Obřadní síň v budově radnice čeká změna designu. Vybavení prostor je zastaralé a již neplní reprezentativní úlohu.

“Pokud jde o obřadní síň, ta změní svou vizáž po více než padesáti letech. Původní podoba pochází z roku 1967,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Město oslovilo tři architektonická studia, zvítězil zdejší rodák působící v Praze Martin Rosa, který projekt zpracoval ve spolupráci s Alicí Svobodovou. Rekonstrukce síně vyjde na více než 5 milionů korun.

“Mým hlavním záměrem bylo celkově ten prostor vyčistit a  sjednotit a zároveň doplnit o několik nových prvků,” vysvětlil Martin Rosa, architekt, autor projektu.

Nový design bude ale částečně ctít i některé původní elementy prostoru, například mosazné lustry z 60. let.

Zato dnešní mramorová podlaha půjde pryč.  

“Tu jsme se rozhodli nahradit za dřevěnou podlahu, která ten prostor krásně sjednotí a zateplí a dá mu takovou trochu vznešenost,” dodal autor projektu.

Tyto propojené kruhy podle autora projektu mají symbolizovat sňatek. Objeví se také na dominantě celého prostoru - na pultu oddávajícího a například i v podobě nových madel dveří.

“Stavební práce by v těchto prostorách měly skončit v únoru 2019. Do té doby budou svatební obřady probíhat v náhradních prostorách v aule radnice. Snoubenci jsou na tuto skutečnost upozorňováni a děkujeme jim za projevenou toleranci a pochopení,” podotkla tisková mluvčí radnice.

Po úpravách a modernizaci bude tento prostor sloužit nejen pro uzavírání manželství, ale  také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve.

Hodnotící komise složená mimo jiné z památkářů a architektů nakonec vybrala projekt Martina Rosy.

Po úpravách a modernizaci bude tento prostor sloužit také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve.
Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

HYUNDAI LXM motors s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 19 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků