Reklama

První říjnový týden patří knihovnám

Registrace nových čtenářů zdarma, různé besedy a deskohraní. To je program letošního Týdne knihoven, do kterého se zapojila i zdejší půjčovna.

Reklama

Podpořit děti a také dospělé v zájmu o četbu má celostátní Týden knihoven, který připadá na první říjnové dny. K popularizaci knih  se pravidelně připojuje také knihovna v Novém Jičíně.

“Je to již 22. ročník této celorepublikové akce na podporu četby a na podporu knihoven. V tomto týdnu jsme se zaměřili na všechny cílové skupiny, máme připraven docela bohatý program,” uvedla Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Hned 1. října mohou zájemci vyrazit do knihovny i v podvečer v 18 hodin, a to na besedu spojenou s uvítáním nové knihy regionální spisovatelky Jaroslavy Grobcové.

“Bude to už sedmá kniha, kterou bude křtít v naší knihovně. Kniha se jmenuje Věčný hlahol moravské země,” rozvinula pozvánku na akci vedoucí knihovny.

Druhý den, v úterý 2. října proběhne přednáška dobrodruha a cestovatelel Petra Nazarova. Vyprávět bude o kultuře a přírodních krásách Jižní Afriky. Další beseda je na programu ve čtvrtek 4. října. Hostem knihovny bude Ondřej Zmeškal.

“Je to sedmadvacetiletý nevidomý sportovec, který se narodil se zrakovým i sluchovým postižením a ve dvaceti letech zcela oslepl. Začal běhat nejprve s vodícím psem, potom s trasérem. A bude to také beseda o knize, protože napsal o svém běhání knihu,” doplnila Renáta Domoráková.  

Další pozvánka je pro děti. Ty jsou v knihovně kromě klasické půjčovní doby vítány také v sobotu 6. října na deskohraní, a to od 9 do 14 hodin.

Tradičně je v Týdnu knihoven od 1. do 5. října možnost registrace zcela nových čtenářů zdarma. Dále také proběhne amnestie pro ty, kteří dlouhodobě vypůjčené knihy zapomněli vrátit a mohou to učinit nyní bez jakékoliv sankce za upomínky.

Podrobné informace o programu jsou uvedeny na knihovnickém webu.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu