Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První říjnový týden patří knihovnám

Registrace nových čtenářů zdarma, různé besedy a deskohraní. To je program letošního Týdne knihoven, do kterého se zapojila i zdejší půjčovna.

Podpořit děti a také dospělé v zájmu o četbu má celostátní Týden knihoven, který připadá na první říjnové dny. K popularizaci knih  se pravidelně připojuje také knihovna v Novém Jičíně.

“Je to již 22. ročník této celorepublikové akce na podporu četby a na podporu knihoven. V tomto týdnu jsme se zaměřili na všechny cílové skupiny, máme připraven docela bohatý program,” uvedla Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Hned 1. října mohou zájemci vyrazit do knihovny i v podvečer v 18 hodin, a to na besedu spojenou s uvítáním nové knihy regionální spisovatelky Jaroslavy Grobcové.

“Bude to už sedmá kniha, kterou bude křtít v naší knihovně. Kniha se jmenuje Věčný hlahol moravské země,” rozvinula pozvánku na akci vedoucí knihovny.

Druhý den, v úterý 2. října proběhne přednáška dobrodruha a cestovatelel Petra Nazarova. Vyprávět bude o kultuře a přírodních krásách Jižní Afriky. Další beseda je na programu ve čtvrtek 4. října. Hostem knihovny bude Ondřej Zmeškal.

“Je to sedmadvacetiletý nevidomý sportovec, který se narodil se zrakovým i sluchovým postižením a ve dvaceti letech zcela oslepl. Začal běhat nejprve s vodícím psem, potom s trasérem. A bude to také beseda o knize, protože napsal o svém běhání knihu,” doplnila Renáta Domoráková.  

Další pozvánka je pro děti. Ty jsou v knihovně kromě klasické půjčovní doby vítány také v sobotu 6. října na deskohraní, a to od 9 do 14 hodin.

Tradičně je v Týdnu knihoven od 1. do 5. října možnost registrace zcela nových čtenářů zdarma. Dále také proběhne amnestie pro ty, kteří dlouhodobě vypůjčené knihy zapomněli vrátit a mohou to učinit nyní bez jakékoliv sankce za upomínky.

Podrobné informace o programu jsou uvedeny na knihovnickém webu.

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail