Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den architektury otevřel novojičínské Hückelovy vily

V rámci Dne architektury se veřejnosti otevřely všechny čtyři novojičínské Hückelovy vily. Zpřístupněny byly výjimečně i dvě nejvzácnější z nich, které jsou ale ve zchátralém stavu a čeká je rekonstrukce.

Podívat se do slavných novojičínských Hückelových vil přišly v rámci Den architektury stovky lidí. Vstoupit mohli do všech čtyři objektů. V jednom je mateřská škola, ve druhém dětský domov. Další dvě vily jsou prázdné a zchátralé. Nicméně město připravuje jejich rekonstrukci. Známý je vítězný návrh na oživení první z nich. Jeho autor byl ve vile jedním z průvodců.

“My ten objekt máme docela zažitý, protože jsem s ním strávili čtyři pět měsíců práce, v zásadě můžeme z kterékoliv strany začít prohlídku a vykládat, co jsme našli,” pousmál se Milan Obenaus, architekt, autor vítězného návrhu na využití vil.

“Pokud by šlo o to, co si přejí Novojičínští, ti by si určitě přáli, aby byly obnoveny malby našeho rodáka Eduarda Veitha,” uvedl Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nový Jičín.

Představit si Hückelovy vily opět v plné kráse je zatím předmětem fantazie. Město pro jejich obnovu hledá finanční zdroje. Předpokládaná investice je kolem 200 milionů korun. V úterý do vil nahlédne také ministr kultury Antonín Staněk.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy