Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bohdan Bílek je mistrem Evropy v discgolfu

Bohdan Bílek z Nového Jičína je mistrem Evropy v discgolfu. Zlato vybojoval na šampionátu v Chorvatsku. Je to navíc historicky první česká medaile na turnaji tohoto formátu.

Česká republika vyslala na mistrovství Evropy v discgolfu do Chorvatska 8 reprezentantů, tři z nich byli z novojičínského klubu Moravian Gators, který je kolébkou tohoto sportu u nás. A právě Novojičíňák, osmnáctiletý Bohdan Bílek, vybojoval zlatou medaili. Porazil favorizované Finy, Němce i Estonce.  

“Já jsem měl cíl umístit se do první čtyřky, ale určitě to nebyla jasná záležitost. To, že můžu vyhrát, jsem si začal uvědomovat až tak nějak ke konci,” uvedl Bohdan Bílek, discgolfový klub Moravian Gators Nový Jičín.  

Zisk titulu teď otevírá mladému závodníkovi cestu na discgolfový vrchol.

“Bohdan, co je nejdůležitější, se dostane na nejprestižnější turnaj v discgolfu, na mistrovství USA,” podotkl Kryštof Novák, předseda discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín.

“Ještě tomu pořádně nemohu uvěřit, nervozita tam také bude, až tam přímo nastoupím,” dodal čerstvá discgolfový mistr Evropy,” reagoval Bohdan Bílek.  

Bohdan Bílek je také členem prestižního českého Discgolf CZ Albatros týmu. A rovněž je už trojnásobným mistrem střední Evropy.

Nicméně dosud se mu nikdy nepodařilo vyhrát Mistrovství České republiky. Šanci měl poslední zářijový víkend, kdy se domácí šampionát konal právě v Novém Jičíně na Svinci. Sešla se zde česká discgolfová špička, téměř 120 hráčů. Bohdan Bílek nejen zvítězil ve své kategorii do 18 let, ale jeho výsledek by mu stačil i na vítězství v jakékoli jiné kategorii s náskokem 5 hodů.

“Ty první dva až tři roky jsem to hrál jen tak, že mě to bavilo. První větší výsledky začaly v roce 2015 a 2016, kdy jsem vyhrál mistrovství střední Evropy. To byl takový zlom, kdy to nabralo trošku větší obrátky,” pousmál se mistr Evropy.

“Skvělé na discgolfu je to, že se dá hrát téměř všude, dnes už je v České republice téměř 90 hřišť. Nestojí to skoro nic, potřebujete jen disc a  můžete si tu hru vyzkoušet se vším všudy,” dodal Kryštof Novák, předseda discgolfového klubu.

Hráči klubu Moravian Gators se trvale umisťují na předních příčkách v rámci domácí discgolfové ligy, Také například čerstvá mistryně České republiky v ženách je členka novojičínského týmu Eliška Bártková.

.  

“Hlavně jsem se letos chtěli zaměřit na náboru nových členů, chybí nám junioři. Nejdůležitější novinka asi byla, že jsme šli i do základních škol představovat discgolf. také jsme otevřeli kroužek při SVČ Fokus Nový Jičín,” upozornil Kryštof Novák.

Tréninky probíhají každé úterý na hřišti na Bochetě, na zimu se přesouvají do tělocvičny. Z ačátečníci se tak mohou učit od nejlepších discgolfistů v České republice, včetně mistra Evropy Bohdana Bílka.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy