Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby jsou pro studenty veřejné správy zajímavou praxí

Volby, aktuálně i ty komunální, jsou dobrou zkušeností pro studenty novojičínské Mendelovy střední školy. Žáci oboru veřejná správa, kteří dosáhli 18ti let, zasednou poprvé v okrskových volebních komisích.

Nový Jičín má celkem 22 volebních okrsků, v několika z nich usednou mezi členy volební komise studenti veřejnoprávní činnosti Mendelovy střední školy.  

“Jelikož to to propojuje moji školu, tak jsem chtěl tak trošku vidět tu naši teorii v praxi. Chtěl jsem si trošku obnovit znalosti, které bych případně mohl použít v mém budoucím povolání,” uvedl LUKÁŠ PAVLÁT, student oboru veřejná správa, Mendelova střední škola Nový Jičín.   

“Samozřejmě jsme se do toho zapojila, jelikož jsem věděla, že to může přinést i pro mně nějaké nové vědomosti, i co se týče mého oboru. A že to pro mne bude možná taková zajímavá praxe,” přidala se Dominika Polášková, studentka oboru veřejná správa, Mendelova střední škola Nový Jičín.  

“Žáci se podílejí poměrně rozsáhle na volbách, připravují volební lístky, pomáhají u voleb v rámci také třeba odborných praxí a samozřejmě jsou také voliči,” doplnil Martin Jermář, učitel Mendelovy střední školy Nový Jičín.

Potřebné vědomosti, které člen volební komise pro výkon své funkce potřebuje, nabyli studenti také v rámci školení.

“Trvalo asi dvě hodiny, i když jsou to jen komunální volby, tak jsou velice důležité,” podotkl Lukáš Pavlát. “Na školením nám řekli, jak se mají voliči prokazovat, že je máme informovat, jakým způsobem mají hlasovat,” vyjmenovala Dominika Polášková.

Okrsková volební komise má dle zákona minimálně šest členů. Nominace na ně podávají kandidující politické subjekty.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail