Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti novojičínského gymnázia vydávají úspěšný časopis

Studenti novojičínského Gymnázia slaví úspěch se svým školním časopisem. V krajské soutěži Nejinspirativnější časopis roku se jejich Gymplátek umístil v kategorii internetových médií na 2. místě.

Redakce Gymplátku existuje v rámci novojičínské střední školy dva roky. U jeho zrodu stála studentka Tereza Jelínková. Dnes do časopisu přispívá průběžně asi 20 mladých redaktorů.

“Vytvořili jsme časopis, pro který jsme zvolili internetovou formu. To číslo vyjde každý měsíc, studenti ho dostanou do svých e-mailů a mohou si ho přečíst,” uvedla Tereza Jelínková, šéfredaktorka Gymplátku.

“Toto je vlastně naše první číslo, které jsme vůbec kdy vydali. mělo pouhých dvacet stran a z dvaceti stran jsme se dostali na čtyřicet,” prolistovala premiérovým vydáním Markéta Petrášová, redaktorka Gymplátku.

Časopis informuje o událostech ze školního prostředí, ale také o dalších oblastech, které mladé lidi zajímají.

“Já píšu spolu s kamarádkou rubriku o písničkách. Vždy  vybereme pět nebo šest písniček a něco o nich napíšeme,” ukázala Adéla Jelínková, redaktorka Gymplátku.

Redakční tým Gymplátku se po loňském impulsu od učitelů českého jazyka přihlásil do letošního ročníku soutěže pořádané Asociací středoškolských klubů České republiky o Nejinspirativnější časopis roku. V krajském kole získal 2. místo v kategorii internetový časopis.

“Byli jsme za to samozřejmě rádi. Potěšilo nás to, že loni jsme byli šestí a letos jsme se na příčce posunuli,” uzavřela Lenka Sokolová, redaktorka Gymplátku.

Gymplátek ale není jen časopis. Tým lidí kolem něj organizuje i různé akce, teď to bude například Potravinová sbírka.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy