Bývalé letní kino obsadila stavební firma

Bývalé letní kino obsadila stavební firma. Začala jeho přeměna na relaxačně odpočinkový areál. Práce na oživení lokality jsou rozděleny do dvou etap.

Z bývalého letního kina mizí v těchto dnech zbytky laviček. Naposledy na nich lidé seděli a sledovali film v roce 2012. Po létech chátrání se město rozhodlo přebudovat prostor na relaxačně-odpočinkový areál.

“Toto je první etapa revitalizace areálu letního kina. Začíná v těchto dnech a měla by být dokončena do devíti měsíců, předpoklad je někdy v červnu příštího roku. První etapa má stát 15 milionů korun, je to už vysoutěžené cena,” uvedl Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

Plocha o rozloze téměř 6 tisíc metrů čtverečních byla několik let nevyužita a uzavřena bez možnosti přístupu veřejnosti.

“Myšlenka byla otevřít tento prostor a spojit plochu bývalého letního kina s okolními obytnými soubory i s parkem Smetanovy sady,” sdělil Tomáš Kudělka, architekt, autor projektu.

“Bude tady unikátní vodní prvek o 600 metrech čtverečních, myslím, že to bude celokrajský unikát. Budou tady posezení. Chceme zachovat i letní kino, protože je tady takový sentiment. Máme k tomuto účelu nafukovací plátno. A dále by se tady mohly konat i koncerty,” řekl  Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.  

“V rámci budovaných zpevněných ploch se tady uvažuje o aleji partnerství ve vztahu k partnerským městům Nového Jičína a bude obnovena také alej lip, která musela být sanována kvůli špatnému stavu,” doplnil autor projektu.

Předmětem následné 2. etapy pak bude stavba kavárny s terasou za 5 milionů korun. Radnice hodlá tuto investici zahrnout do rozpočtu na příští rok. Dokončena by měla být do prosince roku 2019.
Advanced Design Solution s.r.o.
Kopřivnice
od 40 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 33 000 do 42 300 Kč/měsíc

Detail

Moravia Trend s.r.o. Studénka
Studénka
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků