Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalé letní kino obsadila stavební firma

Bývalé letní kino obsadila stavební firma. Začala jeho přeměna na relaxačně odpočinkový areál. Práce na oživení lokality jsou rozděleny do dvou etap.

Z bývalého letního kina mizí v těchto dnech zbytky laviček. Naposledy na nich lidé seděli a sledovali film v roce 2012. Po létech chátrání se město rozhodlo přebudovat prostor na relaxačně-odpočinkový areál.

“Toto je první etapa revitalizace areálu letního kina. Začíná v těchto dnech a měla by být dokončena do devíti měsíců, předpoklad je někdy v červnu příštího roku. První etapa má stát 15 milionů korun, je to už vysoutěžené cena,” uvedl Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

Plocha o rozloze téměř 6 tisíc metrů čtverečních byla několik let nevyužita a uzavřena bez možnosti přístupu veřejnosti.

“Myšlenka byla otevřít tento prostor a spojit plochu bývalého letního kina s okolními obytnými soubory i s parkem Smetanovy sady,” sdělil Tomáš Kudělka, architekt, autor projektu.

“Bude tady unikátní vodní prvek o 600 metrech čtverečních, myslím, že to bude celokrajský unikát. Budou tady posezení. Chceme zachovat i letní kino, protože je tady takový sentiment. Máme k tomuto účelu nafukovací plátno. A dále by se tady mohly konat i koncerty,” řekl  Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.  

“V rámci budovaných zpevněných ploch se tady uvažuje o aleji partnerství ve vztahu k partnerským městům Nového Jičína a bude obnovena také alej lip, která musela být sanována kvůli špatnému stavu,” doplnil autor projektu.

Předmětem následné 2. etapy pak bude stavba kavárny s terasou za 5 milionů korun. Radnice hodlá tuto investici zahrnout do rozpočtu na příští rok. Dokončena by měla být do prosince roku 2019.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy