Město Nový Jičín pořádá podzimní bazar

Nový Jičín připravuje podzimní bazar použitých, ale funkčních předmětů a oblečení. Akce má podtitul “Dejte věcem druhou šanci”. Pořadatelé si od ní také slibují určité snížení odpadu ve městě

„Pro někoho odpad, pro jiného poklad.” To je také jeden ze sloganů 2. ročníku podzimního bazaru, který se uskuteční v Novém Jičíně.

“Každý víme, že máme doma věci, které nepoužíváme a je nám líto je vyhodit. Pro tyto účely město Nový Jičín spolu se Střediskem volného času Fokus připravilo další podzimní bazar,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

  ”S cílem tak, jak to bylo v loňském roce, udělat akci, které měla občanům přinést jakýsi odbyt a zároveň si mohli nakoupit zboží, které už bylo použité, ale dalo se dále využít. Takže odpad v tomto případě nemusel být odpadem, ale dal se dále použít,” vysvětlila Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.

Na podzimním bazaru mohou lidé své věci prodávat, ale také je třeba směnit nebo darovat. Sortiment je téměř bez omezení, může to být oblečení, obuv, hračky, knihy, CD, sklo, porcelán, hudební nástroje, elektronika a další. Zajímavé kousky zde možná najdou i různí sběratelé.  

“V loňském roce jsme tam měli celkem třicet stolů, ty byly obsazeny. Pokud by letos ta poptávka byla vyšší, jsme schopni zajistit i vedlejší místnost, takže i tak by se dal zájem uspokojit,” dodala pracovnice životního prostředí.

Podzimní bazar proběhne 27. října, zájemci o aktivní účast se musí přihlásit na webu města nebo Fokusu. Pořadatelé už obdrželi první přihlášky.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 4:28
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MPM -QUALITY v.o.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků