Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Nový Jičín pořádá podzimní bazar

Nový Jičín připravuje podzimní bazar použitých, ale funkčních předmětů a oblečení. Akce má podtitul “Dejte věcem druhou šanci”. Pořadatelé si od ní také slibují určité snížení odpadu ve městě

„Pro někoho odpad, pro jiného poklad.” To je také jeden ze sloganů 2. ročníku podzimního bazaru, který se uskuteční v Novém Jičíně.

“Každý víme, že máme doma věci, které nepoužíváme a je nám líto je vyhodit. Pro tyto účely město Nový Jičín spolu se Střediskem volného času Fokus připravilo další podzimní bazar,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

  ”S cílem tak, jak to bylo v loňském roce, udělat akci, které měla občanům přinést jakýsi odbyt a zároveň si mohli nakoupit zboží, které už bylo použité, ale dalo se dále využít. Takže odpad v tomto případě nemusel být odpadem, ale dal se dále použít,” vysvětlila Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.

Na podzimním bazaru mohou lidé své věci prodávat, ale také je třeba směnit nebo darovat. Sortiment je téměř bez omezení, může to být oblečení, obuv, hračky, knihy, CD, sklo, porcelán, hudební nástroje, elektronika a další. Zajímavé kousky zde možná najdou i různí sběratelé.  

“V loňském roce jsme tam měli celkem třicet stolů, ty byly obsazeny. Pokud by letos ta poptávka byla vyšší, jsme schopni zajistit i vedlejší místnost, takže i tak by se dal zájem uspokojit,” dodala pracovnice životního prostředí.

Podzimní bazar proběhne 27. října, zájemci o aktivní účast se musí přihlásit na webu města nebo Fokusu. Pořadatelé už obdrželi první přihlášky.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail