Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Internetový Gymplátek zaujal v krajské soutěži

Studenti novojičínského Gymnázia slaví úspěch se svým školním časopisem. V krajské soutěži Nejinspirativnější časopis roku se jejich Gymplátek umístil v kategorii internetových médií na 2. místě.

Redakce Gymplátku existuje v rámci střední školy dva roky. U jeho zrodu stála studentka Tereza Jelínková. Dnes do časopisu přispívá průběžně asi 20 mladých redaktorů.

“Tady je naše nejnovější říjnové číslo. Budeme mít na škole nového předsedu parlamentu, tak jsem se ho ptali, jaká je jeho vize, co bych chtěl změnit, v čem by chtěl pokračovat,” ukázala směrem k počítačové obrazovce Tereza Jelínková, šéfredaktorka Gymplátku.

“Vytvořili jsme časopis, pro který jsme zvolili internetovou formu. To číslo vyjde každý měsíc, studenti ho dostanou do svých e-mailů a mohou si ho přečíst,” uvedla šéfredaktorka Gymplátku.

“Toto je vlastně naše první číslo, které jsme vůbec kdy vydali. mělo pouhých dvacet stran a z dvaceti stran jsme se dostali na čtyřicet. A tady je naše číslo, které má na internetu nejvíce shlédnutí, přes tisíc pět set shlédnutí,” prolistovala ukázkovými tištěnými čísly Markéta Petrášová, redaktorka Gymplátku.

Časopis informuje o událostech ze školního prostředí, ale také o dalších oblastech, které mladé lidi zajímají.

“Já píšu spolu s kamarádkou rubriku o písničkách. Vždy  vybereme pět nebo šest písniček a něco o nich napíšeme. Po prázdninách jsme udělali speciál, kde jsme vybrali nejlepších osm písniček,” ukázala Adéla Jelínková, redaktorka Gymplátku.

Redakční tým Gymplátku se po loňském impulsu od učitelů českého jazyka přihlásil i letos  do soutěže pořádané Asociací středoškolských klubů České republiky o Nejinspirativnější časopis roku. V krajském kole získal 2. místo v kategorii internetový časopis.

“Byli jsme za to samozřejmě rádi. Potěšilo nás to, že loni jsme byli šestí a letos jsme se na příčce posunuli. Jsme rádi za to, že jsme se někam posunuli,” řekla Lenka Sokolová, redaktorka Gymplátku.

“Celkem nás už četlo přes deset tisíc lidí, hlavně pro studenty už je to něco, na co si zvykli a ptají se, kd yvyjde nové číslo, kdy bude nějaká akce,” dodala Tereza Jelínková.

“Já si toho velmi cením, že studenti jsou ochotni dělat něco více, než ve škole musí. Cením si také toho, že to dělají s nadšením, že je to baví a nedělají to jen sami pro sebe, ale i pro ostatní, pro všechny tady ve škole a pro všechny, kteří si to čtou i mimo náš prostor,” míní Liběna Šilarová, učitelka českého jazyka, Gymnázium Nový Jičín.

Gymplátek ale není jen časopis. Tým lidí kolem něj organizuje i různé akce. V červnu to byla  charitativní snídaně na podporu neziskovému spolku ITY, který pomáhá dětem s poruchami autismu. Teď v říjnu to bude Potravinová sbírka a v listopadu na oslavu 2. narozeni Halloweenský večírek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy