Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci zahajují kurz sebeobrany pro ženy

Městská policie organizuje kurz sebeobrany pro ženy. Zájem o to, jak se naučit ubránit napadení, je obrovský. Výcvikové lekce byly naplněny během dvou dnů.

Takto se umí útočníkovi ubránit ženy, které už kurz sebeobrany pořádaný městskou policií absolvovaly dříve. Teď se k nim přidá nových čtyřicet účastnic.

“O kurz máme každoročně velký zájem. Vždy, když ho vyhlásíme, tak je během jednoho dvou dnů naplněný. Jedná se o pět sobot, kurz probíhá celé dopoledne až do pozdních odpoledních hodin,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lektory kurzu jsou strážníci, kteří mají na starosti i fyzickou přípravu svých kolegů.

“Náplní kurzu je reálná sebeobrana, to znamená taková sebeobrana, kterou lze použít v praxi a může ji použít i netrénovaný člověk. Obsahem kurzu budou techniky sebeobrany proti napadení jedním útočníkem i skupinou útočníků, a to všemi možnými způsoby,” vysvětlil Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Prvky sebeobrany vycházejí z různých druhů bojových umění. Ženy se budou rovněž učit zacházet s technickými prostředky pro osobní ochranu, což jsou například obranné spreje, ale také použití běžných předmětů, které mají právě u sebe.  

“Proti jakým útokům se budou učit bránit, to je dáno průzkumem, který říká, že jsou nějaké útoky, které jsou častější. Jsou to úchopy, škrcení nebo úder do obličeje,” upřesnil Pavel Němec.

Součástí celkem čtyřiceti hodin výcviku jsou také zásady bezpečného chování, částečně i taktická a psychologická příprava.

“Často slýcháme příběhy samotných účastnic, které přicházejí s nějakou negativní zkušeností. byly svědkem napadení nebo svědkem napadení,” podotkl lektor bojových umění.

Lekce sebeobrany vyučuje městská policie několik let. Nezaměřuje se pouze na ženy, ale také na další ohrožení skupiny.

“Vždy se to snažíme kombinovat. Jeden rok se pořádá kurz pro ženy, druhý rok pro seniory, nebo pro pracovníky různých náročných povolání, jako jsou zdravotní sestry a povolání, kde se pracuje v noci,” dodala tisková mluvčí.

Tréninky probíhají ve SVČ Fokus. V rámci prevence kriminality je kurz sebeobrany pro ženy zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy