Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyjednávání o radnici vedou ANO, SZ, ODS A KDU-ČSL

Kdo na další čtyři roky obsadí novojičínskou radnici ještě není definitivně rozhodnuto. Hnutí ANO, Strana zelených, ODS a KDU-ČSL spolu zatím podepsali Memorandum o společném jednání. Mimo zůstává vítěz voleb - sociální demokracie.

Z devíti politických subjektů, které v Novém Jičíně kandidovaly, bude mít v zastupitelstvu své členy osm z nich. Výsledkem povolebních vyjednávání je v tuto chvíli Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy, které podepsali hnutí ANO, Strana zelených, ODS a KDU-ČSL.

“Je to společný projev vůle místních organizací a základen těchto čtyř politických subjektů jednat na této úrovni a v tomto čtyřlístku. Co se týče personálií a nějakého  průniku našich bodů ve volebním programu, tak si myslím, že opravdu jsme schopni se dohodnout. My osobně se budeme snažit o to, abychom v žádném případě nebyli ani počtem, ale i chováním nadřazeni těm stranám, kde těch zastupitelů mají mí%m. nabízíme partnerství a spolupráci,” uvedl Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.   

"My jsme dostali dvě nabídky, ta první byla od ČSSD. To měla být spolupráce ČSSD, SZ, ANO a KDU-ČSL. Tam se ale ukázalo, že tato koalice nemá většinu v zastupitelstvu, protože tato koalice nemá většinu v zastupitelstvu, protože ANO odmítlo spolupráci s ČSSD. Druhá nabídka byla od strany ANO a tady máme dohromady 17 mandátů, takže to je ten hlavní důvod, proč jsme se spolu rozhodli pokusit navázat nějakou spolupráci. Což v znamená, že v podstatě teď budeme jednat spolu pouze my čtyři strany a  pokud se nám do 22. 10. podaří vytvořit koaliční smlouvu, tak by mohla být podepsána. Pokud ne, tak začnou jednání nanovo,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

“Našim hlavním cílem je změna ve vedení města, aby stávající vedení odešlo, proto jsme do tohoto formátu, o kterém se bude jednat, šli. Proběhla už nějaká jednání ohledně programových bodů, ohledně personálních záležitostí. V programové oblasti zatím vidíme relativně velké shody. Žádné velké třecí plochy se nenašly,” sdělil Václav Dobrozemský, lídr ODS.

“Náš výbor jednomyslně schválil variantu dalšího vyjednávání se stranou ANO, ODS a se Zelenými. Podepsali jsme memorandum, že se dále budeme scházet na dalším povídání o tom, jakým způsobem bychom pořešili společný program,” potvrdil JIŘÍ Adamec, lídr KDU-ČSL.

Jednání probíhající tento týden mají ukázat, zda tyto strany najdou shodu ve svých programech a obsazení radnice. Dohromady by v zastupitelstvu měly většinu 17 hlasů. Mimo jednání je v tuto chvíli vítěz voleb sociální demokracie.

“Já musím říci, že si strašně cením toho volebního výsledku při té situaci, kdy ČSSD vyhrála pouze ve čtyřech okresních městech v rámci České republiky. Bohužel, pohříchu, ve dvou, kde zvítězila, nebude na radnici a jedním z nich asi bude Nový Jičín. Samozřejmě ještě jednání nejsou u konce, není podepsána koaliční smlouva, ale to podepsané memorandum, to už je signál,” konstatoval Jaroslav Dvořák, lídr ČSSD, starosta Nového Jičína.
Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Agentura ROLIVIT, pobočka v ČR, odštěpný závod - pracoviště Příbor
Příbor
od 16 200 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků