Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stará pošta zve na dialogy barev

Výstavní síň na Staré poště zve na Dialog barev. To je název prezentované tvorby aktů a abstrakce malířky Lenky Dobiášové.

Štramberská malířka Lenka Dobiášová rozená Axmanová prezentuje na Staré poště svou dynamickou tvorbu dvěmi tématy. Výstavu Dialog barev tvoří akty a abstrakce.

“Všechny věci jsou pestré, protože mé poslední období je velmi barevné, barvy mám ráda. Akty ze jsou zastoupeny jednak klasickou malbou, ale také jsem se posunula kousek dál, kdy kombinuju malbu, malbu špachtlí, také nádech akvarelu,” uvedla Lenka Dobiášová, autorka obrazů.  

Lenka Dobiášová absolvovala Pedagogickou fakultu v Ostravě. Malovat začala už v dětství. Od počátku byly její obrazy plné emocí a pocitů.

V rané době své tvorby se více zaměřovala na portréty a její projev byl spíše depresivní. Současný posun směřuje k zobrazení silné ženy.

“Téma žena pro mně bude vždy zajímavé, nejen proto, že žena je krásný objekt, ale také mě zajímá jako směs pocitů, různých nálad, určité geniality, ale i spousty chyb. A toto vyjádření ženy jednak vzhledové, ale i pocitové mě prostě baví,” vyznala se autorka.

Lenka Dobiášové nevystavuje v Novém Jičíně poprvé, před téměř deseti lety představila svou tvorbu v Beskydském divadle a do Nového Jičína se vrátila i v roce 2015. Její současná výstava na Staré poště potrvá až do 23. listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy