Novojičínští strážníci se školí na záchrance

Strážníci novojičínské městské policie se zdokonalují v poskytnutí první pomoc. Kurz absolvují přímo v ostré službě se zdravotnickými záchranáři.

Hlídky městské policie se během své služby potkávají se situacemi, kdy jsou jako první v kontaktu se zraněným člověkem. Proto se novojičínští strážníci rozhodli navázat spolupráci se zdravotnickými záchranáři a absolvují kurz první pomoci přímo při jejich ostré službě.

“Nastoupil jsem ráno v šest hodin, nafasoval jsem pracovní oděv, abych byl rozlišen, že skutečně patřím k rychlé záchranné službě, budu tady dvanáct hodin,” popsal začátek směny  Rostislav Čubok, Městská policie Nový Jičín.

“My jsme už v minulosti asolvovali školení o akutní první pomoci, ale říkali jsem si, že by bylo fajn to zažít, protože jsme si říkali, že čím více smyslů to zažije, tím více si to zapamatuje,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Tam jsou různé režimy, je to jak na malé děti, větší děti i dospělé,” ukázala přístroje v sanitce Libuše Štefková, ÚO Nový Jičín, ZZS MSK.

Například Rostislav Čubok už v poskytnutí zdravotnické pomoci není úplným nováčkem.

“Lidi, kteří měli epileptický záchvat, nebo měli diabetický záchvat nebo při různých zraněních, takže za tu mou kariéru u městské policie jsem poskytoval několik prvních pomocí,” podotkl novojičínský strážník.

Praxí ve směně se záchranáři projde v Novém Jičíně postupně 20 strážníků, kteří se nejvíce pohybují v terénu.  
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 8:35
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Milan Přadka
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Dominik Králík
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků