Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mendelova střední škola podpořila Erasmus Days

Nový Jičín se zapojil do celoevropské kampaně vzdělávacího programu Erasmus+. Mendelova střední škola, která má letité zkušenosti se zahraničními projekty, pořádala na náměstí akci Dobrodružství s Erasmem.

Mendelova střední škola je jednou z celorepublikově nejúspěšnějších škol v realizaci vzdělávacích projektů Erasmus+. Připojila se k nim hned v počátku, před 10 lety.

“Naši studenti se zapojují do aktivit ve více než deseti zemích Evropy. Do šesti zemí jezdí na studentské stáže, do dalších zemí jezdí na partnerská setkání se školami a účastní se i  workshopů ve firmách,” uvedl Petr Zapletal, koordinátor mezinárodních projektů, Mendelova SŠ Nový Jičín.

Všechny tyto aktivity škola prezentovala na náměstí v rámci akce Dobrodružství s Erasmem. Konala se jako součást celoevropské kampaně Erasmus Days.

“Dopoledne nám tu budou chodit základní školy, které jsme pozvali, odpoledne se zase více chceme zaměřit na širokou veřejnost. Máme tady spoustu her na čtyřech stanovištích, spoustu soutěží, informační stánek, interaktivní prezentaci,” dodal Petr Zapletal.

Se svými zkušenostmi z projektů se podělila například studentka Ivana Barošová, která navštívila Řecko, Polsko a Anglii.  

“Už jsem začala v 1. ročníku, kdy jsem se zapojila do mezinárodní soutěže v informatice. Ve druhém ročníku jsem se zúčastnila dalšího kola a potom jsem postoupila do Řecka, kde jsem soutěžila se studenty ze šesti zemí a vyhrála jsem. Potom jsem se účastnila i dalších projektů. Určitě si zdokonaluji anglický jazyk, což je pro mně úžasná příležitost, také poznávat nové lidi a učit se novým věcem. Určitě jsem díky těmto projektům zjistila, že mě baví informatika a chtěla bych v tom pokračovat i na vysoké škole,” sdělila Ivana Barošová, studentka Mendelovy SŠ Nový Jičín

“Poprvé ve druhém ročníku, kdy mi byla nabídnuta možnost vyjet do Rakouska. Tuto možnost jsem vzal všemi deseti. Zajímavou stáž jsem absolvoval minulý rok ve třetím ročníku, kdy jsem byl na tři týdny v Irsku. Tam jsem získal hodně zkušeností jak z odborné praxe, tak v komunikaci s lidmi a podobně,” přidal se Petr Zavadil, student Mendelovy SŠ Nový Jičín.

Do zahraničí vyrážejí studenti Mendelovy střední školy každý rok. Tato škola už byla také koordinátorem jednoho z mezinárodních projektu, který spojoval učitele a studenty oboru informační technologie.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail