Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté rozjeli další sezonu v první lize

Basketbalisté Nového Jičína rozehráli další ročník soutěže 1. ligy. Tým, který doznal minimálních změn, zvládá začátek sezony na výbornou. Z první pětice zápasů má na kontě čtyři výhry.

Do nového ročníku vstoupili basketbalisté prohrou s Prostějovem. Pak následovalo vítězství nad Pardubicemi 69:64 a domácí zápas se Šlapanicemi, ze kterého jsou i tyto záběry. Bojovné utkání skončilo také domácím vítězstvím 78:74. Dařilo se Tadeáši Janíkovi, který nastřílel 25 bodů.

“Já doufám, že to střelecký rekord není a že bude ještě vyšší. Dobré nahrávky, je to týmová spolupráce samozřejmě. Dostal jsem nahrávky, vyšlo nám hodně akcí, prakticky stejných, vždycky to tým soupeře nepřečetl,” reagoval nejlepší střelec zápasu Tadeáš Janík, BC Nový Jičín. 

"My jsme měli dobrý vstup, ale bylo jasné, že to tak asi nevydrží. Navíc soupeř byl poměrně vysoký, tak jsme si museli zvyknout, že všechno přebírají, ale zase byli v úzké rotaci. Tak jsme věřili, že když my to budeme trošku honit, tak postupně odpadnou a jejich úspěšné procento střelby z delší vzdálenosti bude klesat, což se i stalo. Koncovka už byla celkem v klidu, samozřejmě nás mrzí ty dvě trojky s klaksonem,” komentoval zápas David Hájek, trenér BC Nový Jičín.  

Úvodní porážku v soutěži s Prostějovem vysvětlil trenér ne příliš dlouhou a systematickou přípravou.

“Teď už začínáme trénovat trošku líp ve větším počtu a myslím, že je to vidět. S Prostějovem to byla trošku daň za tu přípravu, ale nebyl to tak špatný zápas. Tam, kdybychom dávali šestky, tak bychom to i ukouleli,” poznamenal trenér.

Současný tým tvoří 15 hráčů. Na soupisce už chybí pivot Rostislav Pelikán, pamětník extraligy, který aktivní basketbalovou kariéru ukončil. K družstvu se nově připojili dva hráči působící v Brně – odchovanec Nového Jičína Daniel Szarowski a brněnský rodák Martin Hrabovský.

“Pomáhají nám kluci z Brna, kteří skončili v dorostu a pokukují po áčku v Brně, kde ale v podstatě jen trénují, takže jsou rádi, že někde mohou hrát,” dodal David Hájek.

Také čtvrté utkání sezona na půdě Olomouce Novojičínští vyhráli 76:61. Naposledy pak v 21. října v dramatické koncovce porazili béčko Opavy 80:79.

“Zatím je to super, jsme na hoře ve vyšší části  tabulky, tak doufám, že to tak bude pokračovat a pojedeme na vítězné vlně,” podotkl pivot Tadeáš Janík.

“Nechceme být horší, nebo alespoň já nechci být horší než loni. Mám tendenci se zlepšovat, ať to má nějaký smysl, že se to někam posouvá. Chtěl bych být nejhůře, jak vloni a věřím, že kluci také,” uzavřel kouč novojičínských basketbalistů.

Předcházející ročník soutěže ukončili Novojičínští v 1. kole play-off, kde narazili na favorita Hradec Králové. Na aktuálně nejbližší domácí utkání zvou na neděli 28. října od 16 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy