Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Módní benefice podpoří praktickou školu

V Novém Jičíně se konala benefiční módní přehlídka. Výtěžek z akce byl věnován žákům se zdravotním postižením zdejšího odborného učiliště a praktické školy. Role modelek si vyzkoušely i některé studentky této školy.

Benefiční módní přehlídka vynesla na promenádní molo také dívky se zdravotním handicapem. Byly to právě studentky zdejšího odborného učiliště a praktické školy, pro kterou byla dobročinná akce věnována.

“Připravovaly jsem se na to. Nejprve jsem si vyzkoušely šaty a potom jsme zkoušeli i chůzi,” popsala nácvik jedna ze studentek odborného učiliště a praktické školy. “Budu mít krátké šaty, kabelku a klobouk,” prozradila její spolužačka.

“Nápad zorganizovat benefiční módní přehlídku měla naše paní učitelka Eva Svobodová. Ve spolupráci s mladými tvůrci, pomohla i naše škola a městské kulturní středisko, tuto akci zorganizovala,” sdělila Ilona Šustalová, ředitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

S vlastní módní kolekcí se do benefice zapojila například absolventka oděvního oboru střední školy Educa, kde autorka myšlenky této dobročinné akce Eva Svobodová dříve učila.

“Kontaktovala mě moje bývalá paní učitelka. Jelikož to byla skvělá paní učitelka, tak jsem neváhala a přislíbila ji pomoc, protože pomáhat se má a musí,” uvedla Petra Jiříčková, mladá módní tvůrkyně, Nový Jičín.  

“Byli jsme osloveni střední praktickou školou, zda bychom se nepodíleli na pořádání benefiční přehlídky. Je nám ctí, že se můžeme této krásné společenské události zúčastnit a pomoci formou zajištění techniky, světel a zvuku,” přidala se Iva Pollaková, ředitelka MěKS Nový Jičín.

Všichni účinkující a spolupracující firmy a organizace se na akci podílely bez nároku na honorář. Celý výtěžek jde žákům praktické školy.

“Můžeme z toho zaplatit autobusy na exkurze, na výlety, můžeme z toho zaplatit kino, divadlo, vstupenky do Zoo, což je u našich žáků oblíbené. Můžeme z peněz zaplatit odměny pro naše žáky za reprezentaci školy, takže těch možností je hodně,” podotkla Ilona Šustalová, ředitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Odborné učiliště a praktická škola je střední škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřeby, tedy se zdravotním handicapem. Jak ještě ředitelka školy dodala, bylo to poprvé, kdy se někdo rozhodl benefici ve prostěch školy uspořádat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy