Reklama

Výchovou k ekologii je i Podzimní bazar

Snížit, alespoň částečně, množství komunálního odpadu v popelnicích se rozhodl odbor životního prostředí novojičínské radnice. Uspořádal Podzimní bazar nepotřebných, ale funkčních věcí.

Reklama

Pro někoho může být dané věc odpadem, jiný by ji ještě mohl využít. Dát věcem druhou šanci je právě smyslem Podzimního bazaru, který ve spolupráci se Střediskem volného času Fokus připravil odbor životního prostředí městského úřadu.   

“Mám tu nějaké staré mince, časopisy z mého mládí a nějaké elektronika,” popsal předměty na prodejním stole Ivo Frydrych, účastník bazaru.

“Já jsem pobrala po celé rodině, co se nehodilo. Mám tu i hodně věcí z výbavy,” přidala se  

Mariana Malíšková, účastník bazaru.

“Důvod, proč jsme do toho šli, byl hlavně ten, že jsme chtěli snížit množství komunálního odpadu, které končí ve směsném komunálním odpadu. V podstatě vše, co tu vidíme, jsou věci, které se dají ještě dále využít. Takže je to taková podpora ekologické výchovy,” uvedla

Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.

Na podzimním bazaru lidé mohli své věci prodávat, ale také je třeba směnit nebo darovat. Sortiment byl téměř bez omezení.

“Je tady několik prodejců knížek, věci z domácnosti, obrovský zájem byl o keramiku a o věci denní potřeby,” doplnila Radka Hrubá, SVČ Fokus Nový Jičín.

“Bylo mi to líto vyhodit, ale hromadí se to,” vysvětlila důvod účasti na bazaru Mariana Malíšková. “Já docela rád bazárky vyhledávám, rád si něco i sám koupím,” podotkl Ivo Frydrych.

Další akci na podporu snížení komunálního odpadu připravuje odbor životního prostředí na leden příštího roku. Občanům bude opět zdarma rozdávat tašky na třídění plastů, skla a papíru.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu