Policie začala kontrolovat zimní přezutí

I když je začátek listopadu ve znamení nadprůměrných teplot, dopravní policisté začali s kontrolou zimních pneumatik. Preventivní akce ve spolupráci s BESIPEM proběhla v Mošnově na Novojičínsku

Připomenout řidičům přezutí na zimní pneumatiky a také správnou hloubku dezénu, v případě automobilu do 3,5 tuny minimálně 4 mm, to bylo cílem dopravně bezpečnostní akce v Mošnově na Novojičínsku.

“Doporučujeme řidičům, aby v případě, že se  denní teploty budou pohybovat okolo sedmi stupňů, aby svá vozidla již přezuli na zimní pneumatiky,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Tato povinnost platí od 1. listopadu. Současně ale záleží na počasí, tedy i na předpokladu výskytu námrazy nebo sněhu na vozovce.

“Spousta řidičů si řekne, že když je venku 15 stupňů, že ještě asi to přezouvání není tak )plně nejdůležitější. Nicméně ty ranní teploty, zmrazky na silnici, namrzající mlhy už nám říkají o tom, že je potřeba to vozidlo vybavit zimními pneumatikami,” doplnil Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj.

“Přezouváme vždy s předstihem,” uvedla jedna z kontrolovaných řidiček. “Přezouvá firma, přezouváme pravidelně,” reagoval řidič služebního vozidla.

Výsledky kontroly ukázaly, že řidiči většinou už svá auta na zimu připravili.

“Je potřeba také uvést, že pokud řidiči používají zimní pneumatiky od data výroby déle jak pět let, tak tyto pneumatiky ztrácí důležité vlastnosti, jako je například přilnavost, a měli by je vyměnit za nové,” upozornila policejní mluvčí.

Pokud se řidič vydá na cestu s letními pneumatiky a na silnici bude ledovka nebo sníh, hrozí mu pokuta až dva tisíce korun, případně mu policisté mohou zakázat další jízdu.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 9:17
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků