Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie začala kontrolovat zimní přezutí

I když je začátek listopadu ve znamení nadprůměrných teplot, dopravní policisté začali s kontrolou zimních pneumatik. Preventivní akce ve spolupráci s BESIPEM proběhla v Mošnově na Novojičínsku

Připomenout řidičům přezutí na zimní pneumatiky a také správnou hloubku dezénu, v případě automobilu do 3,5 tuny minimálně 4 mm, to bylo cílem dopravně bezpečnostní akce v Mošnově na Novojičínsku.

“Doporučujeme řidičům, aby v případě, že se  denní teploty budou pohybovat okolo sedmi stupňů, aby svá vozidla již přezuli na zimní pneumatiky,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Tato povinnost platí od 1. listopadu. Současně ale záleží na počasí, tedy i na předpokladu výskytu námrazy nebo sněhu na vozovce.

“Spousta řidičů si řekne, že když je venku 15 stupňů, že ještě asi to přezouvání není tak )plně nejdůležitější. Nicméně ty ranní teploty, zmrazky na silnici, namrzající mlhy už nám říkají o tom, že je potřeba to vozidlo vybavit zimními pneumatikami,” doplnil Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj.

“Přezouváme vždy s předstihem,” uvedla jedna z kontrolovaných řidiček. “Přezouvá firma, přezouváme pravidelně,” reagoval řidič služebního vozidla.

Výsledky kontroly ukázaly, že řidiči většinou už svá auta na zimu připravili.

“Je potřeba také uvést, že pokud řidiči používají zimní pneumatiky od data výroby déle jak pět let, tak tyto pneumatiky ztrácí důležité vlastnosti, jako je například přilnavost, a měli by je vyměnit za nové,” upozornila policejní mluvčí.

Pokud se řidič vydá na cestu s letními pneumatiky a na silnici bude ledovka nebo sníh, hrozí mu pokuta až dva tisíce korun, případně mu policisté mohou zakázat další jízdu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy