Služba EFFATHA převzala v Senátu Cenu kvality

Sociálně terapeutické dílny EFFATHA z Nového Jičína převzaly v Senátu prestižní Cenu kvality. Tato organizace, která spadá pod Slezskou diakonii, ji letos získala jako jediná v rámci republiky v oblasti ambulantních služeb.

Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se v sociálně terapeutických dílnách EFFATHA v Novém Jičíně denně zdokonalují v pracovních dovednostech. 36 klientům se tu věnuje sedm pracovníků. Za svůj přístup teď v Senátu převzali celorepublikovou Cenu kvality.

“My jsme vlastně nevěděli do poslední chvíle, zda tu cenu získáme. O to větší bylo to překvapení, když vyhlásili naši službu, jedinou oceněnou v letošním roce pro služby, které pomáhají lidem se zdravotním postižením,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA.

Cenu kvality v oblasti sociální péče vyhlašuje časopis Péče o seniory a Rada kvality České republiky. Přihlášených služeb bylo více než 100. Do semifinále postoupilo pět z nich. Novojičínskou EFFATHU navrhl její zřizovatel, Slezská diakonie.

“Ta výjimečnost spočívá především v profesionalitě pracovníků. Opravdu simulujeme to pracovní prostředí, klientům ho přibližujeme co nejvíce a každoročně od nás klienti odchází i na trh práce,” podotkla Gabriela Lhotská.  

“Velmi se těšíme z toho, že jsme získali ocenění. Vlastně si někdo všiml toho, že naše služba je opravdu dobře vedena, je vedena s rozumem a láskou pro naše klienty,” reagovala Eva Vroblová, sociálně terapeutické dílny EFFATHA.

Do semifinále Cen kvality letos z Moravskoslezského kraje postoupily celkem dvě služby, obě provozované Slezskou diakonií.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků