Služba EFFATHA převzala v Senátu Cenu kvality

Sociálně terapeutické dílny EFFATHA z Nového Jičína převzaly v Senátu prestižní Cenu kvality. Tato organizace, která spadá pod Slezskou diakonii, ji letos získala jako jediná v rámci republiky v oblasti ambulantních služeb.

Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se v sociálně terapeutických dílnách EFFATHA v Novém Jičíně denně zdokonalují v pracovních dovednostech. 36 klientům se tu věnuje sedm pracovníků. Za svůj přístup teď v Senátu převzali celorepublikovou Cenu kvality.

“My jsme vlastně nevěděli do poslední chvíle, zda tu cenu získáme. O to větší bylo to překvapení, když vyhlásili naši službu, jedinou oceněnou v letošním roce pro služby, které pomáhají lidem se zdravotním postižením,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA.

Cenu kvality v oblasti sociální péče vyhlašuje časopis Péče o seniory a Rada kvality České republiky. Přihlášených služeb bylo více než 100. Do semifinále postoupilo pět z nich. Novojičínskou EFFATHU navrhl její zřizovatel, Slezská diakonie.

“Ta výjimečnost spočívá především v profesionalitě pracovníků. Opravdu simulujeme to pracovní prostředí, klientům ho přibližujeme co nejvíce a každoročně od nás klienti odchází i na trh práce,” podotkla Gabriela Lhotská.  

“Velmi se těšíme z toho, že jsme získali ocenění. Vlastně si někdo všiml toho, že naše služba je opravdu dobře vedena, je vedena s rozumem a láskou pro naše klienty,” reagovala Eva Vroblová, sociálně terapeutické dílny EFFATHA.

Do semifinále Cen kvality letos z Moravskoslezského kraje postoupily celkem dvě služby, obě provozované Slezskou diakonií.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 10:53
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků