Reklama

Služba EFFATHA převzala v Senátu Cenu kvality

Sociálně terapeutické dílny EFFATHA z Nového Jičína převzaly v Senátu prestižní Cenu kvality. Tato organizace, která spadá pod Slezskou diakonii, ji letos získala jako jediná v rámci republiky v oblasti ambulantních služeb.

Reklama

Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se v sociálně terapeutických dílnách EFFATHA v Novém Jičíně denně zdokonalují v pracovních dovednostech. 36 klientům se tu věnuje sedm pracovníků. Za svůj přístup teď v Senátu převzali celorepublikovou Cenu kvality.

“My jsme vlastně nevěděli do poslední chvíle, zda tu cenu získáme. O to větší bylo to překvapení, když vyhlásili naši službu, jedinou oceněnou v letošním roce pro služby, které pomáhají lidem se zdravotním postižením,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA.

Cenu kvality v oblasti sociální péče vyhlašuje časopis Péče o seniory a Rada kvality České republiky. Přihlášených služeb bylo více než 100. Do semifinále postoupilo pět z nich. Novojičínskou EFFATHU navrhl její zřizovatel, Slezská diakonie.

“Ta výjimečnost spočívá především v profesionalitě pracovníků. Opravdu simulujeme to pracovní prostředí, klientům ho přibližujeme co nejvíce a každoročně od nás klienti odchází i na trh práce,” podotkla Gabriela Lhotská.  

“Velmi se těšíme z toho, že jsme získali ocenění. Vlastně si někdo všiml toho, že naše služba je opravdu dobře vedena, je vedena s rozumem a láskou pro naše klienty,” reagovala Eva Vroblová, sociálně terapeutické dílny EFFATHA.

Do semifinále Cen kvality letos z Moravskoslezského kraje postoupily celkem dvě služby, obě provozované Slezskou diakonií.
KAR-mobil s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

FERY Logistik s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Jiří Lacina
Nový Jičín
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu