Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín zvolil nové vedení města

Nově zvolení zastupitelé Nového Jičína se poprvé sešli na ustavující schůzi. Její průběh už dopředu naznačila podepsaná koaliční smlouva. Starostou byl podle předpokladů zvolen Stanislav Kopecký z hnutí ANO.

Volba vedení města v Novém Jičíně byla veřejná a měla díky podpisu koaliční smlouvy čtyř subjektů ANO, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL hladký průběh. Starostou byl zvolen Stanislav Kopecký z hnutí ANO.

“První, na co si už zítra sedneme, bude rozpočet města. Rádi bychom prosadili už nějaké své projekty, a to bez toho, aby byly vloženy do rozpočtu, nelze,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

ANO bude mít v radě 3 posty, stejný počet připadá Straně zelených, která šla do voleb spolu se Starosty, TOP 09 a SNK-ED. Druhý místostarosta Ondřej Syrovátka je jediným mužem ve vedení města, který ve své funkci pokračuje z minulého volebního období.

“Mé kompetence se z velké části překrývají s tím, co jsem měl doteď, tedy odbor životního prostředí, projekt Zdravé město, dále odbor organizační, který obsahuje informační technologie. Co se týče nových kompetencí, bude to například odbor dopravy,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Další koaliční partner ODS získal prvního místostarostu a KDU-ČSL má neuvolněného místostarostu a jednoho radního.

“Těch zásadních priorit je tam hodně, revitalizace sportovišť, vybudování parkovacího domu, problematika bydlení,” vyjádřil se Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Interně jsme se domluvili, že bych měl mít na starosti oblast sportu a správy sportovišť a celkově tu problematiku kolem sportovišť,” řekl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

Do opozice odchází sociální demokracie, která radnici ovládala osm let.

“My jako vítěz voleb se s dnešním zastupitelstvem neztotožňujeme. Budeme konstruktivní, ale tvrdá opozice,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína.

Další jednání čeká nové zastupitele 20. prosince, schvalovat budou rozpočet.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail