Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město má nového starostu Stanislava Kopeckého

Zastupitelé města se poprvé po volbách sešli na ustavující schůzi. Její průběh už dopředu naznačila podepsaná koaliční smlouva. Starostou byl podle předpokladů zvolen Stanislav Kopecký z hnutí ANO.

Ustavující schůze se zúčastnilo 26 z 29 zastupitelů, tři se z jednání omluvili. V tomto

volebním období zasedlo do lavic 13 nováčků. Volba vedení města byla veřejná a díky podpisu koaliční smlouvy čtyř subjektů ANO, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL měla hladký průběh. Starostou byl 19 hlasy zvolen Stanislav Kopecký z hnutí ANO.

“První, na co si už zítra sedneme, bude rozpočet města. Rádi bychom prosadili už nějaké své projekty, a to bez toho, aby byly vloženy do rozpočtu, nelze,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

ANO bude mít v radě 3 posty, stejný počet připadá Straně Zelených, která šla do voleb spolu se Starosty, TOP 09 a SNK-ED. Druhý místostarosta Ondřej Syrovátka je jediným mužem ve vedení města, který ve své funkci pokračuje z minulého volebního období.

“Mé kompetence se z velké části překrývají s tím, co jsem měl doteď, tedy odbor životního prostředí, projekt Zdravé město, dále odbor organizační, který obsahuje informační technologie. Co se týče nových kompetencí, bude to například odbor dopravy,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Další koaliční partner ODS získal prvního místostarostu a KDU-ČSL má neuvolněného místostarostu a jednoho radního.

“Těch zásadních priorit je tam hodně, revitalizace sportovišť, vybudování parkovacího domu, problematika bydlení,” vyjádřil se Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Interně jsme se domluvili, že bych měl mít na starosti oblast sportu a správy sportovišť a celkově tu problematiku kolem sportovišť,” řekl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

Do opozice odchází sociální demokracie, která radnici ovládala osm let.

“My jako vítěz voleb se s dnešním zastupitelstvem neztotožňujeme. Budeme konstruktivní, ale tvrdá opozice,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína.

Schvalovat rozpočet města na rok 2019 budou zastupitelé 20. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy