Zámek Kunín zůstává otevřen až do konce roku

Klasická turistická sezona na hradech a zámcích skončila a většina památkových objektů uzavřela své brány. Výjimkou je zámek v Kuníně na Novojičínsku. Letos svou sezonu prodloužil až do konce roku.

Zámek Kunín na Novojičínsku je patrně jediným instalovaným objektem na severu Moravy, který zůstává pro veřejnost otevřen i po skončení obvyklé turistické sezony. Důvodem je instalace výstavy porcelánu ze Ćmielowa, který je polským národním klenotem.

“Partnerské muzeum Muzea Novojičínska Národní muzeum v Kielcích zapůjčilo úžasnou kolekci 350 artefaktů té nejstarší a nejvýznamnější polské porcelánky, která vzbudila velký ohlas. A to je ten důvod, že chceme umožnit lidem se s touto výstavou seznámit,” uvedl  Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín

Zámek bude v listopadu a  prosinci otevřen pro veřejnost o sobotách a nedělích od desíti do tří hodin odpoledne.

Pro návštěvníky je připraven asi 50 minutový zimní okruh. Prohlídková trasa vede pokoji 2. patra bohatě zařízenými původními zámeckými sbírkami. Ty se daří stále doplňovat díky osobním kontaktům, které kastelán udržuje s potomky dřívějších majitelů zámku.

“Úplnou novinkou je tento lustr, který byl teprve před několika týdny pověšen v zámecké obrazárně. Pochází z majetku majitelů zámku rodiny Schindlerů. Dříve visel v jejich rakouském sídle ve Vídni a nyní zdobí naši obrazárnu,” upozornil na nový prvek Jaroslav Zezulčík.

Díky spolupráci s dalšími původními majiteli zámeckých objektů na Novojičínsku, například z rodu Vetterů z Lilie, už na jaře ozdobí okna Zámku Kunín nové závěsy. Některé pocházejí z rakouské ambasády v Paříži.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 9:35
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků