Reklama

Zámek Kunín zůstává otevřen až do konce roku

Klasická turistická sezona na hradech a zámcích skončila a většina památkových objektů uzavřela své brány. Výjimkou je zámek v Kuníně na Novojičínsku. Letos svou sezonu prodloužil až do konce roku.

Reklama

Zámek Kunín na Novojičínsku je patrně jediným instalovaným objektem na severu Moravy, který zůstává pro veřejnost otevřen i po skončení obvyklé turistické sezony. Důvodem je instalace výstavy porcelánu ze Ćmielowa, který je polským národním klenotem.

“Partnerské muzeum Muzea Novojičínska Národní muzeum v Kielcích zapůjčilo úžasnou kolekci 350 artefaktů té nejstarší a nejvýznamnější polské porcelánky, která vzbudila velký ohlas. A to je ten důvod, že chceme umožnit lidem se s touto výstavou seznámit,” uvedl  Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín

Zámek bude v listopadu a  prosinci otevřen pro veřejnost o sobotách a nedělích od desíti do tří hodin odpoledne.

Pro návštěvníky je připraven asi 50 minutový zimní okruh. Prohlídková trasa vede pokoji 2. patra bohatě zařízenými původními zámeckými sbírkami. Ty se daří stále doplňovat díky osobním kontaktům, které kastelán udržuje s potomky dřívějších majitelů zámku.

“Úplnou novinkou je tento lustr, který byl teprve před několika týdny pověšen v zámecké obrazárně. Pochází z majetku majitelů zámku rodiny Schindlerů. Dříve visel v jejich rakouském sídle ve Vídni a nyní zdobí naši obrazárnu,” upozornil na nový prvek Jaroslav Zezulčík.

Díky spolupráci s dalšími původními majiteli zámeckých objektů na Novojičínsku, například z rodu Vetterů z Lilie, už na jaře ozdobí okna Zámku Kunín nové závěsy. Některé pocházejí z rakouské ambasády v Paříži.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu