Reklama

Soutěž Šikovné ruce je motivací pro zručné školáky

Zpopularizovat práci se dřevem a kovem se snaží Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně. Pro žáky základních škol pořádá motivační soutěž Šikovné ruce.

Reklama

Do soutěže zručnosti Šikovné ruce pozvala do svých dílen Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně žáky 8. a 9. tříd bývalého okresu. V rámci 11. ročníku se tu do zpracování dřeva a kovu vrhlo 40 mladých řemeslníků.

“Zájem je větší, začali jsme s deseti, dvanácti družstvy a teď kapacita je dvacet družstev. Mohli bychom dělat soutěž větší, ale už nestačíme organizačně,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Úkolem skupiny v dřevařské dílny bylo vyrobit dvě kuchyňské pomůcky.

“Mám vařečku napůl hotovou a desku, prkýnko skoro hotové,” sdělil Arian Firouzi, účastník soutěže z Oder.

Další soutěžící se museli vypořádat se zpracováním kovu.  

“V oboru kovoobrábění mají vytvořit takzvaný upínací třmen, který se skládá ze tří částí,” ukázal Radomír Hošický, učitel odborného výcviku SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

“Zatím to ještě opracovávám, ale daří se mi. Za sebe jsme spokojený,” reagoval Josef Horák, účastník soutěže z Nového Jičína.

”Vzhledem k tomu, že jsou to vybrané děti ze základních škola a že se na soutěž připravují, tak jsme s tou šikovností spokojeni,” pousmál se ředitel pořádající školy.

Všeobecně ale podle Bohumíra Kusého zručnost dětí klesá. I to proto se rozhodli soutěž pořádat, aby podpořili ty základní školy, které předmět dílny stále vyučují.
Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

Ing. Tomáš Kuča
Nový Jičín
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu