Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mikulášská družina s čerty obsadila Žerotínský zámek

Předzvěstí blížícího se adventu a vánoc byl Mikulášský jarmark, který se konal na nádvořích Žerotínského zámku. Program nabídl lidové tradice, řemesla a nechyběla mikulášská družina s čerty.

Družina čertů z Nedašova míří na nádvoří Žerotínského zámku. To bylo v Novém Jičíně prvním místem, kde poslední listopadovou sobotu naplno vypukla atmosféra upozorňující na příchod adventu a Vánoc.

“Je to náš tradiční Mikulášský jarmark, tak jako je každý rok Mikuláš, každý rok adventní doba, každý rok Vánoce, tak každý rok na zámku v Novém Jičíně pořádáme Mikulášský jarmark. Je to tradiční oblíbená akce, pořádá se tady více než dvacet let a nabízíme návštěvníkům především tradiční uměleckou lidovou výrobu,” uvedla Sylva Dvořáčková, ředitelka Muzea Novojičínska.

Řemeslné výrobky ze dřeva, keramiky a textilu si tu lidé mohli nejen zakoupit. Ve vnitřních prostorách zámku byly připraveny ukázky různých tvořivých technik, například výroba paličkované krajky nebo práce na přenosném tkalcovském stavu.

“Na tomto malém stavu jsem třeba dělala tuto malou tašku, nahoře je pak zdobená paličkovanou krajkou,” ukázala Hana Hyžáková, ukázka lidových řemesel, Hodslavice.

Jarmareční veselí doprovodily i dvě hudby, kapela Klapeto Morava a Cimbálová muzika Trojačka.

V následujících dnech bude muzeum v předvánočních akcích pokračovat. 3. prosince začíná pro školy a školky program Vánoce ve městě. Děti si vyslechnou povídání o vánočních zvycích našich předků, uplatní fantazii při vlastní tvorbě a chybět nebudou

ochutnávky vánočního cukroví.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy