Reklama

Novým Jičínem projede více autobusových spojů

Na Novojičínsku začnou jezdit dva noví autobusoví dopravci, které ve veřejné soutěži vybral na následujících 10 let krajský úřad. Cestující také čeká změna jízdního řádu. Zvýší se frekvence spojů, a to zejména o víkendech.

Reklama

Změna jízdních řádů platná od 9. prosince přivádí na Novojičínsko nové dopravce. Pro oblast Nový Jičín - východ vybral krajský úřad na úkor dosavadní Arrivy společnost ČSAD Vsetín, západní část zajistí Transdev. Arriva zůstává jezdit na Bílovecku.

“Nový dopravce bude mít nové moderní autobusy, třicet procent z nich bude jezdit na ekologičtější pohon stlačený zemní plyn. Bude tam možnost připojení na Wi-Fi, budou to nízkopodlažní autobusy,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Máme připraveno už 73 nových autobusů, které jsou pro tuto oblast nově nakoupeny. A připraveno máme také 110 řidičů. Neočekáváme žádné problémy,” sdělil Miroslav Slaný, tiskový mluvčí ČSAD Vsetín.

“Nepředpokládám žádné provozní problémy v oblastech, které zajišťujeme. Jsme zajištěni i personálně, nemusí se občané obávat, že by spoje nevyjely. Jediné, co bych apelovala na cestující, tak ať velmi pečlivě čtou jízdní řády, protože tam změny každopádně jsou,” potvrdila také Pavla Struhalová, výkonná ředitelka Transdev Morava

Právě změna jízdních řádů bude po delší době výrazná..

“Některé nevytížení spoje budou zrušena, ale je jich spíš minimum. Naopak bude posílena večerní a víkendová doprava, což ocení především občané místních částí. Například dnes je možné se v sobotu dostat do Straníku dostat pouze dvěma autobusy a poslední jede v pět hodin. Nově to bude celkem devět spojů,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Zlepší se také spojení s okolními městy. Stejné zůstávají ceny jízdného. Po půl roce krajský úřad vytíženost nových spojů vyhodnotí  a rozhodne, zda bude nově zavedený režim zachován.
Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Pokrov International a.s.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu