Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spoluzakladatelka Educy se stala Lady Business

Nový Jičín má Lady Business Moravskoslezského kraje. Stala se jí spoluzakladatelka soukromé střední školy Educa. Zvítězila v kategorii Podnikatelka-Živnostnice. A ve stejném oboru skončila i další Novojičíňačka na druhém místě

Soutěž Lady Business Moravskoslezského kraje je určena ženám, které podnikají nebo působí v neziskovém sektoru a svou činností se podílejí na rozvoji regionu. V letošním ročníku vyhrála kategorii Podnikatelka - Živnostnice spoluzakladatelka novojičínské střední odborné školy Educa Lidmila Kramolišová. Její škola funguje už 27 let.  

“Bylo to pro mně velké překvapení, protože jsem to opravdu nečekala. Samozřejmě snažím se toho využít hlavně ve prospěch školy, abychom vešli ve větší známost, aby se o nás daleko více vědělo,” uvedla Lidmila Kramolišová, 1. místo Lady Business 2018, jednatelka SOŠ Educa.

Škola vznikla už v roce 1990, tehdy jako součást a.s.Tonak. Nové vedení společnosti pak neměl o pokračování vzdělávacího projekt zájem a škola se osamostatnila.

“Po počáteční euforii, když přišlo soukromé školství, tak to bylo něco nového a žádaného, tak samozřejmě přišly doby, které byly horší. Vzpomenu Klausovy balíčky a pak je to třeba také demografický vývoj,” podotkla jednatelka školy.   

Nicméně boj o fungování soukromého školství se svými kolegy nikdy nevzdala. Vytvořili nové studijní obory, zaměřili se na business a právo, cestovní ruch, informační technologie se zaměřením na grafiku, management sportu a také některé učební obory.

“Našim cílem je, aby žáci studijních oborů úspěšně absolvovali maturitu. A tím neustálým plánem je dále rozvíjet spolupráci se sociálními partnery, to znamená zaměstnavateli,” dodala Lidmila Kramolišová.

Škola má za dobu existence ve svých řadách mnoho úspěšných absolventů.

“Co se týká povolání, tak jsou to podnikatelé, pracují na ministerstvech, advokáti, právníci, máme pilota Českých aerolinií a máme také děkana na vysoké škole,” vyjmenovala Lady Business.   

Vítězství Lidmily Kramolišové v Lady business ale nebylo jediným novojičínským úspěchem. Mezi 68 konkurentkami se zviditelnila také ještě další zdejší podnikatelka v oblasti potravinářství Ludmila Kocourková. Skončila hned na 2. místě. Před dvěma lety získala krajský titul Živnostník roku.

“To víte, že to člověka potěšilo, a byla jsem moc ráda, že se ocení také práce takové malé firmy,” reagovala Ludmila Kocourková, 2. místo Lady Business 2018, podnikatelka v potravinářství.

Také ona začala podnikat hned na počátku 90. let, dnes dává práci asi 30 zaměstnancům.

“Začala jsem roku 1991 na náměstí, roku 1994 tady v tom občerstvení u zámku, to byl můj začátek. A v roce 2001 jsem koupila v dražbě Jesenickou kyselku a za tento Jesenický pramen jsem byla oceněna,” pousmála se podnikatelka.   

“Můžeme konstatovat, že Nový Jičín dosáhl velikého úspěchu, protože v rámci jednoho hodnotícího prvku byla i činnost pro Moravskoslezský kraj,” konstatoval Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

Soutěž Lady business se letos konala potřetí. Organizuje ji soukromá společnost pod patronací Moravskoslezského kraje. Hlavními hodnotícími kritérii jsou podnikatelský příběh a originalita.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail