Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O válce přednášel novojičínským žákům klub vojenské historie

Zatraktivnit výuku vlastivědy se rozhodli v jedné z novojičínských základních škol. Dějepisné téma druhé světové války přišli žákům objasnit také členové Klubu vojenské historie FENIX.

Učební osnovy vlastivědy v pátých ročnících nastolily v těchto dnech téma 2. světové války. Množící se dotazy žáků na detaily z tohoto období dějin inspirovaly učitelku novojičínské Základní školy Komenského 66, aby zorganizovala speciální výuku.

“V hodinách vlastivědy byly děti strašně zvídavé a měly mnoho otázek,  tak jsme poprosili Klub vojenské historie FENIX z Nového Jičína, aby nám pověděli více informací. Proto jsme uspořádali v tělocvičně tuto hodinu,” uvedla Petra Váňová, učitelka ZŠ Komenského 66.

Členové klubu vojenské historie školáky kromě teorie zaujali ukázkami vojenských uniforem, výstroje, zbraní a zdravotnické techniky.

“Připravenost publika byla perfektní. Byl jsem mile překvapen, byl jsem mile překvapen, že odpovídali na otázky, které jsem pokládal, takže bezva a velkou poklonu paním učitelkám,” reagoval Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín.

“Zaujalo mě úplně všechno, hlavně ty zbraně a uniformy, všechno jsme si mohli osahat,” sdělil jeden z páťáků. “Ty kovové operační věci a že je používali bez uspávání, to bych asi nevydržel,” přidal se spolužák. “Líbilo se mi to, byl do dobře vyprávěný příběh a dobře to skončilo,” ozval se další žák. “Ptala jsem se, proč se to území jmenovalo Sudety a líbila se mi knížka, jak ošetřovat lidi,” pousmála se jedenáctiletá školačka.  

Klub vojenské historie poskytl škole také filmové dokumenty. Žáci se tak mohli na debatu o to více připravit.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy