Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mozaika tvořila vánoční přání pro seniory

Ani jeden senior v Domově Duha nezůstane bez vánočního přání. Postarali se o to lidé v Rodinném centru Mozaika, kteří jich vyrobili několik desítek.

Nalepit hvězdičku, posypat třpytkami a další přání je hotovo. Doručeno bude do Domova Duha, kde žijí desítky seniorů, kteří nemají nikoho, kdo by je během vánočních svátků zaslaným přáním potěšil. Rozhodli se je proto vyrobit lidé v Rodinném centru Mozaika.

“Díky tomu, že Rodinné centrum Mozaika je ve městě zapojeno do komunitního plánování, kde spolupracujeme s různými organizacemi a sociálním odborem, jsme se dozvěděli, že v domově důchodců je třicet senior, kteří neobdrží žádné přání, tak ta myšlenka vznikla,” uvedla Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín.

“Malý Vojta má teprve dva roky, poprvé maluje tak jsem zvědavá, co z toho vytvoří,” pousmála se jedna z návštěvnic rodinného centra. “Zapojili jsme se, protože se nám ten nápad vytvořit přáníčko seniorům, kteří už nikoho nemají, moc líbil,” přidala se žena u vedlejšího stolu.  

“Výtvarnou dílnu jsme zaměřili tak, aby mohly tvořit i nejmenší děti s rodiči. A protože Mozaiku navštěvují i starší děti školního věku, tak ty už projevily i vlastní iniciativu,” podotkla Zuzana Rosová.

Třicet přání tedy potěší seniory v Novém Jičíně, dalších 40 ještě poputuje do domova pro důchodce v Petřvaldu. Společně se sociálním odborem novojičínské radnice pak Mozaika připravuje také dárky pro děti ze sociálně vyloučených rodin.

“Do té akce se zapojí rodiče, prarodiče, kteří Mozaiku navštěvují, ta iniciativa pochází v podstatě o dnich,” dodala vedoucí RC Mozaika.

Chuť pomáhat se projevila okamžitě po zveřejnění výzvy, shromáždit 36 dárků tak nebyl podle Zuzany Rosové žádný problém.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail