Reklama

Děti v chudých zemích dostanou batohy z Nového Jičína

Rodiny s dětmi z novojičínské farnosti se zapojily do mezinárodního Batůžkového projektu. Školákům v nejchudších zemích světa poslali 60 aktovek s učebními pomůckami.

Stáhnout video
Reklama

Batůžkový projekt, do kterého se zapojila také novojičínská farnost, je součástí charitativních programů mezinárodního hnutí Mary’s Meals. To prioritně bojuje proti hladu ve světě zaváděním projektů školního stravování v zemích, kde panuje největší chudoba.

“V tomto Batůžkovém projektu děti chystají školní aktovku, do ní dávají základní školní pomůcky, jako jsou tužky, pravítka, sešity, pouzdro a dále také potom základní hygienické pomůcky,” vysvětlila Gabriela Škrabáková, koordinátorka projektu v Novém Jičíně.   

Celkem se podařilo nachystat 60 batůžků. Několik školních tašek zajistily také dobrovolnice z charitního šatníku.

“Velkým překvapením pro mne bylo 20 batůžků, které sesbírala mateřská škola Loučka, protože jsme je přímo neoslovila, ale batůžky donesli,” podotkla Gabriela Škrabáková.

“Já jsem se o Batůžkovém projektu pro Afriku dozvěděla na mši svaté. Kolegyně v práci byly nadšené a zkusil jsme i zapojit rodiče, a musím říct, že to mělo velký úspěch,” sdělila Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka.

Do projektu se teď rozhodla zapojit také třída 5. A Základní školy Komenského 66.

“Nám se to velmi líbilo, odsouhlasili jsme ve třídě, že se toho zúčastníme a děti od ledna začnou sbírat tyto věci a hromadně potom odešleme baťůžky,” uvedla Petra Váňová, učitelka ZŠ Komenského 66.

Česká republika se ve větší míře přihlásila k projektu Mary’s Meals v letošním roce, jeho  zdejší centrála je v Brně.

ReklamaNejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu