Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v chudých zemích dostanou batohy z Nového Jičína

Rodiny s dětmi z novojičínské farnosti se zapojily do mezinárodního Batůžkového projektu. Školákům v nejchudších zemích světa poslali 60 aktovek s učebními pomůckami.

Batůžkový projekt, do kterého se zapojila také novojičínská farnost, je součástí charitativních programů mezinárodního hnutí Mary’s Meals. To prioritně bojuje proti hladu ve světě zaváděním projektů školního stravování v zemích, kde panuje největší chudoba.

“V tomto Batůžkovém projektu děti chystají školní aktovku, do ní dávají základní školní pomůcky, jako jsou tužky, pravítka, sešity, pouzdro a dále také potom základní hygienické pomůcky,” vysvětlila Gabriela Škrabáková, koordinátorka projektu v Novém Jičíně.   

Celkem se podařilo nachystat 60 batůžků. Několik školních tašek zajistily také dobrovolnice z charitního šatníku.

“Velkým překvapením pro mne bylo 20 batůžků, které sesbírala mateřská škola Loučka, protože jsme je přímo neoslovila, ale batůžky donesli,” podotkla Gabriela Škrabáková.

“Já jsem se o Batůžkovém projektu pro Afriku dozvěděla na mši svaté. Kolegyně v práci byly nadšené a zkusil jsme i zapojit rodiče, a musím říct, že to mělo velký úspěch,” sdělila Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka.

Do projektu se teď rozhodla zapojit také třída 5. A Základní školy Komenského 66.

“Nám se to velmi líbilo, odsouhlasili jsme ve třídě, že se toho zúčastníme a děti od ledna začnou sbírat tyto věci a hromadně potom odešleme baťůžky,” uvedla Petra Váňová, učitelka ZŠ Komenského 66.

Česká republika se ve větší míře přihlásila k projektu Mary’s Meals v letošním roce, jeho  zdejší centrála je v Brně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy