Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínského trenéra uznával i vítkovický obránce

Novojičínští hokejisté uctili zdejší hokejovou legendu - bývalého hráče a trenéra Petra Kneblíka. Jako trenér vychoval i celou řadu extraligových hráčů, mezi nimi obránce Vítkovic Davida Květoně.

Ve výšinách novojičínského zimního stadionu visí dresy zdejších významných hokejových legend. Tím posledním, třetím, který k nim přibyl, je ten se jménem Petra Kneblíka - bývalého hráče a trenéra, který zemřel ve věku 68 let v roce 2017.

“Petr Kneblík je jednoznačně jedna z největších hokejových ikon Nového Jičína. Jednoznačně pro nás toto byl jeden z největších hráčů, největších trenérů, ikona, kterou zná každý, kdo v Novém Jičíně v hokeji působil,” uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.  

Ceremoniálu, který předcházel mistrovskému utkání druhé ligy, se zúčastnilo přes sto jeho bývalých spoluhráčů a svěřenců. Mezi nimi také extraligový hráč Vítkovic David Květoň, který se ujal slavnostní buly.

“Samozřejmě na mě zanechal stopu. Trénoval mě od třetí třídy, měl jsem to štěstí, že jsme ho tady potkal i v mužích, když jsem měl 15 let, tak si mě vytáhl do mužů. Já na něj vzpomínám jen v dobrém a posílám mu velký dík,” vyjádřil se David Květoň, novojičínský odchovanec, hráč HC Vítkovice Ridera.

 Původem novojičínský útočník také připomenul to, co bylo specialitou Kneblíkových tréninků.

“Prostě už v mládí jsme trénovali přesilovky, různé signály a takové věci, o té hře hodně přemýšlel a snažil se nám to dávat do hlav. Chtěl po nás, ať nás to baví a ať si přihráváme. Hlavně byl na přihrávku, to byl pes,” pousmál se David Květoň.    

A jen ještě doplňme, že Petr Kneblík začínal s hokejem v Karviné, odkud se pak přistěhoval do Nového Jičína.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail