Umělecký tanec v Novém Jičíně je i pro kluky

Umělecký tanec je především dívčí zálibou. Nicméně v Novém Jičíně je možné vidět v sále základní umělecké školy i chlapce. Sice ojediněle, ale o to více jsou pro tanec nadšeni.

Michal Toman je absolventem tanečního oboru novojičínské Základní umělecké školy. A tanci se chce věnovat i jako své profesi. V současné době dokončuje Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

“Abych vracel svému městu a své ZUŠ, co mě naučila, tak se domlouvám s mou bývalou učitelkou Anitou Váhalovou a pořádám tady seminář pro studenty Základní umělecké školy v Novém Jičíně,” uvedl Michal Toman, student Vysoké školy múzických umění v Bratislavě.

Spolu s taneční partnerkou ze Slovenska připravuje lekce klasického i současného tance.  

“Jsou to vlastně workshopy o tom, jak funguje váha a opora,” doplnila Rebecca Smudová, studentka Vysoké školy múzických umění v Bratislavě

Michal Toman tak může být vzorem i pro další chlapecké tanečníky, i když jich není mnoho.

“Asi každý kluk si tady projde tím, že když tady chodí do ZUŠ na balet tančit, tak to poslouchá ze všech stran ve škole a podobně, ale ta doba pomine a já si poslední roky vyloženě užívám,” pousmál se Michal Toman.  

“Ze začátku to bylo dost divné, dost jsem se styděl, ale teď už mě berou jako svého kamaráda a tanečního partnera, takže je to v pohodě,” potvrdil Petr Žitník, ZUŠ Nový Jičín.  

“Je fakt, že pokud vydrží, tak většinou ti kluci jsou strašně šikovní a mají i úspěchy,” podotkla  Anita Vahalová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.

V novojičínské umělecké školy je alespoň jeden kluk v téměř každém ročníku. Před třemi lety tu měli dokonce chlapeckou třídu.
Věra Žůrková
Nový Jičín
od 19 500 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu