Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělecký tanec v Novém Jičíně je i pro kluky

Umělecký tanec je především dívčí zálibou. Nicméně v Novém Jičíně je možné vidět v sále základní umělecké školy i chlapce. Sice ojediněle, ale o to více jsou pro tanec nadšeni.

Michal Toman je absolventem tanečního oboru novojičínské Základní umělecké školy. A tanci se chce věnovat i jako své profesi. V současné době dokončuje Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

“Abych vracel svému městu a své ZUŠ, co mě naučila, tak se domlouvám s mou bývalou učitelkou Anitou Váhalovou a pořádám tady seminář pro studenty Základní umělecké školy v Novém Jičíně,” uvedl Michal Toman, student Vysoké školy múzických umění v Bratislavě.

Spolu s taneční partnerkou ze Slovenska připravuje lekce klasického i současného tance.  

“Jsou to vlastně workshopy o tom, jak funguje váha a opora,” doplnila Rebecca Smudová, studentka Vysoké školy múzických umění v Bratislavě

Michal Toman tak může být vzorem i pro další chlapecké tanečníky, i když jich není mnoho.

“Asi každý kluk si tady projde tím, že když tady chodí do ZUŠ na balet tančit, tak to poslouchá ze všech stran ve škole a podobně, ale ta doba pomine a já si poslední roky vyloženě užívám,” pousmál se Michal Toman.  

“Ze začátku to bylo dost divné, dost jsem se styděl, ale teď už mě berou jako svého kamaráda a tanečního partnera, takže je to v pohodě,” potvrdil Petr Žitník, ZUŠ Nový Jičín.  

“Je fakt, že pokud vydrží, tak většinou ti kluci jsou strašně šikovní a mají i úspěchy,” podotkla  Anita Vahalová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.

V novojičínské umělecké školy je alespoň jeden kluk v téměř každém ročníku. Před třemi lety tu měli dokonce chlapeckou třídu.

Nahlásit chybu

K tématu

Po stopách soch Kurta Gebauera

Tvorbu sochaře Kurta Gebauera přibližuje pátrací hra. Její účastníci díky ní objeví práce tohoto umělce umístěné ve veřejném prostoru v Opav...


Nejčtenější zprávy